Sport w TVTVP

Finał ME piłkarzy ręcznych Szwecja – Hiszpania w TVP Sport i TVP 3

Spotkanie finałowe będzie osobliwe z kilku względów. Najważniejszym z nich jest fakt, że obie reprezentacje grały w finale mistrzostw Europy po cztery razy – Szwedzi wszystkie wygrali, natomiast Hiszpanie zawsze przegrywali.

Tym razem zespół z Półwyspu Iberyjskiego jest faworytem. W końcu jako jedyny w turnieju znalazł sposób na Francuzów, którzy byli typowani do zdobycia złotych medali.

Szwedzi nie patrzą na to w ten sposób i na razie cieszą się półfinałowym zwycięstwem, wywalczonym w dramatycznych okolicznościach – wgrali z Danią dopiero po dogrywce (35:34).

– Czujemy się fantastycznie. To była wielka wygrana. Zagram w finale Euro pierwszy raz w karierze. Z Danią po regulaminowym czasie nie mieliśmy specjalnej strategii. Myśleliśmy tylko o tym, żeby zwolnić grę, dobrze bronić i rzucić jedną bramkę więcej – powiedział lewoskrzydłowy Jerry Tollbring. 

Według selekcjonera Trzech Koron, mimo zdobycia 35 bramek, kluczem do zwycięstwa była defensywa.

– Wygraliśmy dzięki bramkarzowi i obrońcom. Nie mam słów, żeby przeanalizować ten mecz. Za dużo emocji – stwierdził Kristjan Andresson.

Szwedzi na pewno nie będą mieli łatwego zadania, bowiem Hiszpanie zagrali znakomicie w obronie w spotkaniu z niezwykle mocną Francją.

 Teraz czas na odpoczynek, a w finale będziemy chcieli zaprezentować ten sam poziom – powiedział Arpad Sterbik, bramkarz reprezentacji Hiszpanii.

Transmisja finału ME Szwecja – Hiszpania w niedzielę od godz. 19:55 w TVP 3, TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *