DVB-TMediaTVPZapowiedzi TV

Finał „The Voice Senior” już w sobotę!

Najbardziej muzykalni seniorzy już w najbliższą sobotę po raz ostatni zaśpiewają na scenie talent show. Kto z nich wygra statuetkę trzeciej edycji „The Voice Senior” i 50 tysięcy złotych?

 

Przed nami wielki finał trzeciej edycji talent show z udziałem muzykalnych seniorów po 60. roku życia. W ostatnim odcinku „The Voice Senior”, który podobnie jak dwie poprzednie edycje, w każdą sobotę gromadzi przed telewizorami miliony widzów, na scenie zaprezentuje się ośmioro finalistów, po dwóch z drużyn Alicji Majewskiej, Maryli Rodowicz, Witolda Paszta i Piotra Cugowskiego. Wielki finał podzielony będzie na dwie części. W pierwszej widzowie zobaczą występy ośmiorga finalistów. Spośród nich trenerzy wybiorą po jednej osobie, która przejdzie do drugiej części finału, w której to widzowie biorący udział w głosowaniu SMS zdecydują, kto jest najlepiej śpiewającym seniorem trzeciej edycji „The Voice Senior”. Wyniki głosowania widzów poznamy na żywo. Wielki finał poprowadzą Marta Manowska oraz Rafał Brzozowski.

Finaliści Alicji Majewskiej

IWONA DOŁOWSKA, 63 lata, Warszawa

Iwona w dzieciństwie marzyła o byciu śpiewaczką operową, jednak przez problemy zdrowotne nie mogła zrealizować tych planów. Nie potrafiła jednak całkowicie zrezygnować z muzyki i śpiewu. „The Voice Senior” jest dla niej życiową szansą, aby po wielu przeciwnościach losu dopiąć swego oraz postawić w pełni na marzenia i śpiew.

ANDRZEJ BYLIŃSKI, 70 lat, Kudowa Zdrój

Andrzej pracował w Państwowym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, gdzie prowadził resocjalizację przez muzykę i występował w kabarecie nauczycielskim „Repeto 2”. W 1989 r. zamieszkał w Kudowie Zdroju i pracował jako wychowawca w Sanatorium Dziecięcym „Marzanka”. W 2004 r. przeszedł na emeryturę. Obecnie śpiewa repertuar operetkowy w ramach Uniwersytetu III Wieku m.in. dla kuracjuszy w Kudowie Zdroju. Jego pasją, poza muzyką, jest tenis.

Finaliści Maryli Rodowicz

LARYSA TSOY, 68 lat, Kurki

Urodziła się we Lwowie, jej ojciec z pochodzenia był Koreańczykiem, matka zaś Polką. Ukończyła studia o kierunku „Handel zagraniczny” na Lwowskim Uniwersytecie. Przez wiele lat pracowała jako handlowiec. Od dziecka lubiła śpiewać, występowała na rodzinnych imprezach i szkolnych akademiach. Wygrała Konkurs Piosenki Estradowej w Petersburgu. Po wygranym konkursie postanowiła kształcić się w kierunku wokalistyki i ukończyła 3-letnie zaoczne studia z dyrygentury i wokalu we Lwowie. W 1991 roku dostała propozycję śpiewania w motelu w Ostrowie Mazowieckim. W ten sposób trafiła do Polski, gdzie mieszka do dzisiaj. Poza śpiewaniem, jej największym hobby jest wędkarstwo. Zdobyła 53 puchary w różnych kategoriach wędkarskich.

RYSZARD WAGNER, 71 lat lat, Holendry Baranowskie

Jego rodzina była bardzo muzykalna. Dziadek był organistą w kościele, a ojciec śpiewał. Ryszard natomiast gra na gitarze i keybordzie. Jako młody chłopak należał do chóry „Słowiki” pod kierownictwem Jana Szyrockiego. Parokrotnie jako solista brał udział w konkursie „Spotkania z piosenką” organizowanym przez szczecińską Estradę. Uczęszczał przez dwa lata do studium Piosenki i Estrady w Szczecinie, gdzie szlifował swoje umiejętności wokalne. W swoim życiu imał się różnych zawodów. Ukończył Technikum Budowlane w Szczecinie, a następnie pracował w Biurze Projektowym Budownictwa Morskiego w Szczecinie. Przez wiele lat wyjeżdżał do pracy zarobkowej do Danii, gdzie mieszka jego siostra. Obecnie jest rolnikiem, a jego pasją są religie świata, a także medycyna niekonwencjonalna.

Finaliści Witolda Paszta

KRZYSZTOF PRUSIK, 65 lat, Warszawa

Jako młody chłopak dostał się do Operetki w Warszawie. Śpiewu solowego uczył się w Szkole Muzycznej na Miodowej. Podjął współpracę z Filharmonią i koncertował w całej Polsce wystawiając spektakle operowe, żeby w końcu zasilić chór Teatru Wielkiego. Od zawsze jednak marzył o estradzie i śpiewaniu muzyki rozrywkowej. W 1987 roku zaczął wyjeżdżać na zagraniczne kontrakty. W 2005 roku, po 18 lotach wojaży, w końcu osiadł w Polsce, na warszawskim Bemowie, gdzie co niedzielę zabawia seniorów w lokalnym klubie Karuzela. Prowadzi również chór seniorów w Nowym Dworze Mazowieckim.

KWARTET LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE

Pierwszy w historii polskiej edycji „The Voice Senior” kwartet w składzie: Lech Sawicki, Bernard Łyżwiński, Bożena Wesołowska, Aleksandra Matusiak-Kujawska. Kwartet „Lepiej późno niż wcale” powstał niejako na potrzeby „The Voice Senior”, w jego skład wchodzi czwórka nauczycieli. Główne skrzypce w zespole pełni Lech, natomiast Bernard tworzy aranżacje. Aleksandra twierdzi, że dla niej śpiewanie w zespole to spore wyzwanie, bo do tej pory była solistką. Dla Bożeny to znowu „kolejny” chór, w którym śpiewa, co sprawia jej ogromną radość.

Finaliści Piotra Cugowskiego

GRAŻYNA RUTKOWSKA-KUSA, 62 lata, Toruń

Już od przedszkola lubiła śpiewać́ i występować́. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie im. Aleksandra Zelwerowicza na Wydziale Lalkarskim w Białymstoku. Po studiach rozpoczęła pracę w Teatrze „Baj Pomorski” w Toruniu. W 2022 obchodzi 40-lecie pracy artystycznej w tym teatrze. Grażyna udziela się̨ również̇ w wielu inicjatywach teatralno-edukacyjnych, muzyczno-kabaretowych i charytatywnych w kraju i zagranicą. Przez 12 lat współpracowała z Teatrem Impresaryjnym Afisz z Torunia, w którym zagrała w 15 premierach muzycznych spektakli kabaretowych. Laureatka nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, oraz głównej nagrody w dziedzinie „Kultura i Sztuka za 2006 rok” od Prezydenta Miasta Torunia. W 2015 odznaczona Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

JERZY HERMAN, 69 lat, Jaworzno

Zapalony rockman. Muzyka rockowa to jego miłość i żywioł. Muzyka, a dokładnie wokal zawsze był jego pasją, ale nie kształcił się w tym kierunku. Ukończył Politechnikę Śląską. Prowadzi firmę zajmującą się produkcją suplementów diety. W czasie studiów założył zespół muzyczny „Wahadło”, gdzie był wokalistą. Przez całe studia grał wraz z zespołem na różnych imprezach. Wraz z kolegami przez wiele lat tworzył grupę „Prom”, grali rocka i wiele piosenek z repertuaru grupy „The Doors”. Obecnie nie śpiewa w żadnym zespole, jego pasją jest narciarstwo.

Wielki finał drugiej edycji “The Voice Senior” już w najbliższą sobotę 05.02.2021 o godzinie 20:00 w TVP2

Gościem specjalnym wielkiego finału trzeciej edycji „The Voice Senior” będzie Barbara Parzeczewska, która zwyciężyła drugą odsłonę programu.

fot. Jan Bogacz / TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *