MediaPolsatZapowiedzi TV

Finałowy odcinek 4. sezonu „Opowiem ci o zbrodni” na Crime+Investigation Polsat

Letni dzień 2016 roku. Skromny dom w centralnej Polsce. Całe lata przemocy wobec kobiety mogły zwiastować nadejście tragedii… W dzień po Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, swój debiut w „Opowiem ci o zbrodni” – flagowej produkcji telewizji Crime+Investigation Polsat – będzie miała autorka szczególnie wrażliwa na temat przemocy domowej – Katarzyna Grochola. W finałowym odcinku nowego sezonu opowie o historii kobiety, która po latach bycia ofiarą zabiła swojego męża.

 

Byli małżeństwem 24 lata. Mieli kilkoro dzieci. Ona – dbająca o rodzinę, zarabiająca na życie, utrzymująca dom. On – bezrobotny oprawca. Tego słonecznego dnia szykowała przetwory, przygotowując się na zimę. W domu nigdy się nie przelewało. Jak niemal codziennie od przeszło dwudziestu lat podała mu śniadanie. Zamiast „dziękuję” usłyszała lawinę wyzwisk, podejrzenia o zdradę i zarzuty o życiowe niepowodzenia dzieci. Było to o jeden poranek za dużo. Odwróciła się i zadała cios kuchennym nożem, by- jak zeznawała później- wyzwolić się z kręgu przemocy, w którym tkwiła od lat.

Szukała wcześniej pomocy – urzędnicy pozostawali bezczynni, policja odmawiała założenia Niebieskiej Karty, musiała radzić sobie sama. Trafiła przed oblicze wymiaru sprawiedliwości jako zabójczyni.

– Trudno mi znaleźć happy-end w tej historii, chociaż słynę z szukania happy-endów. Happy-endem nie może być śmierć niegdyś ukochanego męża i niegdyś bardzo kochanego ojca, więc spróbuję to jakoś inaczej powiedzieć. Być może dzieci mają w tej chwili spokojniejsze życie. Być może Anna, jak ją nazwaliśmy, może odetchnąć pełną piersią i być może nie żyje w straszliwym poczuciu winy…komentuje Katarzyna Grochola.

Premiera odcinka pt. „Taki pogodny dzień” z udziałem debiutującej w „Opowiem ci o zbrodni” Katarzyny Grocholi przypada na 26 listopada, dzień po Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, który jest dla nas szczególnie istotny. To nie jest pierwsza współpraca autorki i telewizji Crime+Investigation Polsat. Chcąc propagować ideę przeciwdziałania przemocy domowej zrealizowaliśmy w 2020 roku program pt. „Niewidzialne. Stop przemocy”, w którym swoimi historiami z Katarzyną Grocholą i widzami dzieliły się podopieczne Centrum Praw Kobiet. Zbieraliśmy także fundusze na poprawę funkcjonowania linii telefonicznej CPK. Katarzyna Grochola znana jest z zaangażowania w pomoc kobietom doświadczającym przemocy, nie boi się także opowiadać o własnych z przeżyciach. Jej wrażliwość sprawia, że historia przedstawiona w finałowym odcinku „Opowiem ci o zbrodni” zyskuje dodatkowego wymiaru – to nie są losy jedynie bohaterki tej opowieści, to codzienna rzeczywistość tysięcy kobiet w polskich domach.

W czwartym sezonie „Opowiem Ci o zbrodni” gospodarze odcinków rozmawiają z ekspertami i osobami zaangażowanymi w sprawę, udają się także na miejsca zbrodni i uczestniczą w rekonstrukcjach wydarzeń. Niepodważalną wartością są także występy znanych aktorów w inscenizacjach. W tym odcinku, obok Katarzyny Grocholi na ekranie gości Olga Bołądź. „Taki pogodny dzień” w telewizji Crime+Investigation Polsat zostanie wyemitowany w piątek 26 listopada o 22:00.

Emisja odcinka pt. „Taki pogodny dzień”: piątek 26 listopada o godz. 22:00 w Crime+Investigation Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *