Sport w TVWP Pilot

Finałowy turniej tenisowy najlepszych drużyn kobiecych na platformie Pilot WP

We wtorek, 7 listopada rozpoczęły się pierwsze mecze Pucharu Billie Jean King 2023 – tenisowego turnieju rozgrywanego w tym roku w hiszpańskiej Sewilli z udziałem polskich reprezentantek. Pilot WP uruchomi specjalne studio przed meczami Polek. Starcia potrwają aż do niedzieli – 12 listopada.

 

Polska reprezentacja Billie Jean King Cup 2023 została już ogłoszona. Liderką polskiej drużyny jest Magda Linette – najbardziej doświadczona zawodniczka powołana do polskiej reprezentacji. W polskiej drużynie zobaczymy również Magdalenę Fręch, która obecnie zajmuje 79. miejsce w światowym rankingu. Kadrę uzupełniają Weronika FalkowskaMartyna Kubka oraz Katarzyna Kawa.

Polki, pierwszy mecz w grupie C, zagrają w czwartek – 9 Listopada z Kanadą ok. godz. 16.00, a w piątek z Hiszpanią. Tegoroczny turniej będą mogli oglądać zalogowani użytkownicy platformy Pilot WP, którzy wykupią odpowiednią subskrypcję, a finałowy mecz 12 listopada, będzie można oglądać również w Telewizji WP.

Około godziny 16.00, przed meczami grupowymi Polek, platforma Pilot WP zaplanowała turniejowe studio. Prowadzącymi będą Paweł Pawłowski oraz Dominika Pawlik – szefowa działu tenisa w serwisie WP SportoweFakty, którzy przeprowadzą ciekawe rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Wśród komentatorów sportowych wydarzenia znajdą się m.in.: Marek Furjan, Katarzyna Strączy, Paula Kania-Choduń (była reprezentantka Polski w tenisie), Przemysław Pozowski, Maciej Szcześniewski, Michał Gryckiewicz oraz Marcin Boguszewicz. Do Sewilli udał się również Mateusz Puka – dziennikarz WP SportowychFaktów – serwisu dostarczającego każdego dnia najświeższych informacji ze świata sportu, który każdego dnia zrelacjonuje przebieg tego niezwykle emocjonującego turnieju prosto z Hiszpanii.

Każde spotkanie w fazie grupowej składa się z trzech meczów – dwóch singli i jednego debla, natomiast w fazie półfinałowej i finałowej, zawodniczki będą rywalizować do dwóch wygranych spotkań. W przypadku wyników 2:0, mecz w debla nie będzie już rozgrywany.

Billie Jean King Cup to międzynarodowy turniej tenisa drużynowego kobiet o randze finałów Pucharu Świata, znany wcześniej jako Puchar Federacji. Jest to prestiżowe wydarzenie, w którym reprezentacje składające się z najlepszych tenisistek z poszczególnych krajów rywalizują ze sobą o zwycięstwo w turnieju i mistrzowski tytuł. Puchar Billie Jean King to jedne z najważniejszych rozgrywek w tenisie kobiecym. Zawody obejmują rundy eliminacyjne, półfinałowe oraz mecz finałowy. Drużyny rywalizują w meczach solowych i deblu. Jednym z celów turnieju jest promocja tenisa kobiecego, rozwijanie rywalizacji międzynarodowej w tenisie żeńskim oraz umożliwienie najlepszym tenisistkom reprezentowania swoich krajów na światowej scenie. To także okazja do promowania sportu wśród kobiet i inspirowania ich do rozpoczęcia swojej własnej przygody z tenisem.

W niedzielę, 12.11.2023 będziemy mieli przyjemność oglądać wielki finał turnieju. Mecz zaplanowano na godzinę 15:00. Tego dnia dowiemy się, która z reprezentacji otrzyma puchar turnieju Billie Jean King Cup 2023 i tytuł mistrzowski. Finał będzie można oglądać na platformie Pilot WP, w Telewizji WP lub śledzić relację w serwisie WP SportoweFakty.

foto. Wirtualna Polska 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *