Sport w TV

Finały Australian Open w weekend w Eurosporcie 1 i Eurosport Player

Przed nami decydujące mecze pierwszego w tym roku turnieju Wielkiego Szlema. W palącym słońcu Melbourne dojdzie między innymi do fantastycznie zapowiadającej się batalii między Novakiem Djokoviciem i Rafaelem Nadalem! Widzowie Eurosportu 1 i Eurosport Player zobaczą na żywo finały singla dziewcząt i chłopców, a także debla mężczyzn i miksta, ale najważniejszymi wydarzeniami będą finały singla kobiet i mężczyzn.

 

W sobotnim finale pań dojdzie do spotkania Naomi Osaki i Petry Kvitovej. Jego stawką będzie nie tylko wielkoszlemowy tytuł, ale także debiut na pierwszym miejscu w rankingu WTA, na które już w poniedziałek wskoczy triumfatorka meczu. Dla obu zawodniczek będzie to pierwszy w karierze finał Australian Open, ale obie znają już smak triumfu w Wielkim Szlemie. Ewentualne zwycięstwo Kvitovej napisałoby jedną z piękniejszych tenisowych historii. Dwa lata temu Czeszka została zaatakowana nożem przez włamywacza i doznała poważnych obrażeń lewej dłoni, w której na co dzień trzyma rakietę. Choć wiele osób wątpiło w jej powrót, Kvitova po kilku miesiącach wróciła na kort, a teraz ma szansę na pierwszy triumf w Australian Open i awans na pierwsze miejsce w rankingu.

Znakomitego meczu można się także spodziewać w niedzielnym finale mężczyzn, w którym spotkają się Novak Djoković i Rafael Nadal, czyli numer 1 i 2 rankingu ATP. Obaj tenisiści prezentują w Melbourne fantastyczną formę i bardzo trudno wskazać faworyta. Serb i Hiszpan, choć od lat rywalizują na najwyższym poziomie, w Australian Open spotkali się do tej pory tylko raz! W 2012 roku stoczyli wspaniały, 5-setowy bój w finale, z którego zwycięsko wyszedł Djoković. Tamto spotkanie uznawane jest za jedno z najlepszych w historii i można mieć nadzieję, że w niedzielę obaj tenisowi geniusze znów wzniosą się na wyżyny.

Więcej informacji o tenisie, najlepsze wideo, wywiady i analizy na stronie eurosport.pl, w aplikacji Eurosportu oraz mediach społecznościowych kanału.

Plan transmisji z finałów Australian Open w Eurosporcie 1:

  • Sobota, 3:00, finał singla dziewcząt, Clara Tauson –  Leylah Annie Fernandez
  • Sobota, 5:00, finał singla chłopców, Lorenzo Musetti – Emilio Nava
  • Sobota, 9:30, finał singla kobiet, Noami Osaka – Petra Kvitova
  • Sobota, 12:00, finał miksta, B. Krejcikova/R. Ram – A. Sharma/J-P. Smith
  • Niedziela, 5:00, finał debla mężczyzn, H. Kontinen/J. Peers – P.H. Herbert/N. Mahut
  • Niedziela, 9:30, finał singla mężczyzn, Novak Djoković – Rafael Nadal

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *