Fokus na dokument: Nowe spojrzenie na świat

Premiery filmowe w każdą niedzielę o godz. 20:55 w FOKUS TV. W cotygodniowym cyklu dokumentalnym ukazane zostaną tematy, o których niejednokrotnie było głośno, ale które nadal pozostają pod maską tabu.

 

 

 

 

 

Prawie każdego tygodnia w Wielkiej Brytanii media odkrywają skandale pedofilskie. System, który ma chronić dzieci jest nieskuteczny, a zwyrodnialcy bezkarni. Twórca filmu „Pedofil z sąsiedztwa”, który ujawnił pedofilię w kościele katolickim w latach 90. XX wieku – szuka sposobów walki z tymi, którzy krzywdzą bezbronnych.

Przenika do ich podziemnego świata, a także spotyka się z ofiarami molestowania oraz z jednym z pedofilów, który dobrowolnie postanawia wystąpić przed kamerą.

„Pedofil z sąsiedztwa” – emisja 2 lutego w niedzielę o godz. 20:55 w Telewizji Fokus TV

Jako jedyny członek Organizacji Narodów Zjednoczonych, Stany Zjednoczone nie ratyfikowały konwencji o prawach dziecka, zakazującej wymierzania nieletnim kary śmierci i bezwzględnego dożywocia. W Teksasie do więzienia wtrącane są nawet dziesięciolatki, a młodociani, którzy popełnili ciężkie przestępstwa sądzeni są jak dorośli.

Wielu Amerykanów odbywa karę dożywotniego pozbawienia wolności, na którą zostali skazani jako dzieci. W niektórych szkołach wprowadzono nawet politykę, która mówi o braku tolerancji dla błahych wykroczeń, co sprawia, że coraz więcej uczniów jest notowanych.

„USA – dzieci w więzieniach” – emisja 9 lutego w niedzielę o godz. 20:55 w Telewizji Fokus TV

Stany Zjednoczone zmagają się z plagą otyłości. Mimo podejmowanych wysiłków, zmierzających do odchudzenia populacji, wskaźniki wciąż pną się w górę. Specjaliści od ochrony zdrowia starają się znaleźć skuteczne metody walki z tym nietypowym zjawiskiem.

Zwracają również uwagę na fakt, że powstała nowa moda, która uczy jak pokochać swoje duże kształty, a nie im zapobiegać. Jak pozbyć się niezdrowych nawyków żywieniowych i schudnąć?

„Skazani na otyłość” – emisja 16 lutego w niedzielę o godz. 20:55 w Telewizji Fokus TV

Kim Ir Sen został władcą Korei Północnej w burzliwych latach po II wojnie światowej. Stworzył jeden z najbrutalniejszych reżimów w dziejach i zdołał niemal całkowicie odizolować społeczeństwo od świata. Założył jedyną na świecie komunistyczną dynastię – oddał władzę synowi Kim Dzong Ilowi, a po nim na czele kraju stanął jego wnuk.

Kim Dzong Un rządzi Koreą Północną równie bezwzględnie jak ojciec i dziad, terroryzując świat przy pomocy arsenału broni nuklearnej. Co sprawia, że ta rodzina zdołała zachować władzę przez trzy pokolenia, a mieszkańcy komunistycznego państwa wierzą, że tylko Kimowie bronią ich przed zagładą?

„Korea Północna – dynastia Kimów” – emisja 23 lutego w niedzielę o godz. 20:55 w Telewizji Fokus TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *