“Forbes” z książką laureata Nagrody Nobla

Bohaterem okładki najnowszego wydania magazynu Forbes jest Marcin Grzymkowski, twórca najwyżej wycenianego polskiego sklepu internetowego - eobuwia. Grzymkowski pożyczył od rodziców 10 tys. złotych, by zmienić je w firmę wycenianą dziś na miliard złotych. Ale to nie tylko historia budowania oryginalnego biznesu.

 

 

Na naszych oczach rodzi się zjawisko – ci, którzy dotychczas inspirowali się dokonaniami Wielkich Polskiego Biznesu, sami zaczynają stanowić źródło inspiracji. Nowa fala przedsiębiorców „self-made” niekoniecznie bazuje na doświadczeniach legend. Tworzy własne. Na tyle wartościowe, że starzy wyjadacze rynków nie krępują się, by iść w ich ślady, a przynajmniej ręka z nimi w rękę – pisze we wstępie Paweł Zielewski, redaktor naczelny Forbesa.  

- Dariusz Miłek, twórca CCC, kupił 75 proc. eobuwia za 230 mln złotych. Grzymkowskiemu zostawił wolną rękę w zarządzaniu i ćwierć firmy, która dziś warta jest tyle, ile wynosiła wartość transakcji sprzed ponad roku. Po prostu złoty chłopak. Ale nie jedyny. Klaja (4F), Gacek (Pracuj.pl), Ciepły (LiveChat), Dziubiński (Medicalgorithmics), Marchewka (Techland)… 

Z roku na rok lista się wydłuża. Ta nowa fala regularnie gości na naszych łamach, ich sposób budowania wartości honorujemy obecnością na okładkach magazynu dodaje w słowie wstępnym Paweł Zielewski.

Wraz z najnowszym wydaniem magazynu Forbes będzie można również nabyć książkę pt. „Impuls. Jak podejmować właściwe decyzje dotyczące zdrowia, dobrobytu i szczęścia” autorstwa Richarda H. Thalera, laureata Nagrody Nobla w 2017 r. w dziedzinie ekonomii. To fascynująca podróż w głąb umysłu przedsiębiorcy i efekt jego wieloletnich poszukiwań źródeł racjonalnych zachowań i racjonalnych decyzji. Autor odkrył tę tajemnicę, sformułował coś, co nazwał „teorią szturchnięcia”, zaś w książce umieścił szereg recept, jak sprawić, by przynajmniej większa część naszych wyborów wydała oczekiwane owoce.

Kwietniowe wydanie miesięcznika Forbes pojawi się na rynku 29 marca w cenie 39,99 zł z książką. Cena regularna 17,90 zł.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.