Forbes#RazemMamyWpływ – ruszyła wspólna inicjatywa Forbes Polska, Forbes Women i Business Insider Polska

Forbes#RazemMamyWpływ to nowa inicjatywa, która promuje różnorodności w biznesie i relacjach społecznych, a także wspiera kobiety w osiąganiu sukcesów. To platforma wymiany doświadczeń i wiedzy. Forbes#RazemMamyWpływ powstaje we współpracy redakcji Forbes Polska, Forbes Women i Business Insider Polska. Inicjatywę zainaugurowała konferencja z udziałem przedstawicielek i przedstawicieli świata biznesu, prawa, zarządzania i sportu.

 

Gośćmi specjalnymi konferencji byli: Irena Eris i Henryk Orfinger, którzy opowiadali o wartościach we wspólnym życiu i biznesie; Agnieszka i Urszula Radwańskie, które mówiły o siostrzeństwie w sporcie i biznesie, a swoimi doświadczeniami podzielili się też Sobiesław Zasada oraz Maja Włoszczowska.

– Bardzo się cieszę, że kończymy ten trudny rok – trudny dla biznesu, firm, rodzin, pracowników i pracujących kobiet – taką inicjatywą jak Forbes#RazemMamyWpływmówi Aleksandra Karasińska, redaktorka naczelna Forbes Women. – Staram się słuchać głosów, które dziś wybrzmiewały w pozytywny sposób. I tak jak mówiła na początku konferencji Moira Forbes, założycielka Forbes Women – nawet w środku takiego trudnego, pandemicznego zamętu, trudnego roku, trzeba być optymistą, szukać dróg na nowe otwarcie. I nie na powrót do nowej normalności, ale do lepszej normalności, bardziej zrównoważonej, bardziej sprawiedliwej i równościowej – dodaje Aleksandra Karasińska

Uczestniczki i uczestnicy wydarzenia dyskutowali o wyzwaniach i rekomendacjach rozwiązań w tematach takich, jak: Przedsiębiorczość kobiet, Kultura organizacyjna jako strategia wzrostu, Wsparcie kobiet w sukcesie, Współpraca na rzecz wyrównywania szans, Strategie włączania w kluczowe struktury i decyzje, Zdrowie i profilaktyka zdrowotna, Nowoczesny rynek pracy, Kobiety w nauce, edukacji i biznesie, Zdrowie psychiczne, Kompetencje przyszłości, Rola stowarzyszeń w promowaniu różnorodności, Różnorodność i inkluzywność w biznesie. Kluczowe wnioski z tych dyskusji są tezami do programu całorocznej platformy, która właśnie została uruchomiona. Uczestnicy wskazali na konieczność ich kontynuacji i rozszerzenia dyskusji na całą Polskę.

W Radzie Programowej Forbes#RazemMamyWpływ znaleźli się: Ewa Chodakowska, Kavoukis Lefteris, Marta Mikliszańska, Mark Loughran, Joanna Czynsz-Piechowiak, Marta Borys, Michał Mierzejewski, Marta Stefańczyk-Ciąpała, Ranita Sobańska, Maja Włoszczowska, Paula Januszkiewicz, Małgorzata Romaniuk, Aleksandra Karasińska i Paweł Zielewski.

– Inicjatywa Forbes #RazemMamyWpływ ma przyspieszyć proces zyskiwania równowagi nie tylko w biznesie, ale i w życiu społecznym. Bez wykluczania. W radzie Forbes #RazemMamyWpływ znaleźli się i start-upowcy, i doświadczeni w korporacyjnych bojach menedżerowie, i kobiety, i mężczyźni, ale wszystkich łączy świadectwo działań na rzecz różnorodności opartej na kompetencjach. Czyli normalnościmówi Beata Mońka, Business Partner, BPS Ringier Axel Springer Polska i inicjatorka Forbes #RazemMamyWpływ. – Bardzo dziękuję za ich zaangażowanie i podzielenie się swoim autentycznym przykładem, bo tylko tak pokazujemy, że faktycznie mamy wpływ i że razem można więcej. Zawsze należy zacząć od siebie i nic nie udaje się „samo”. Do sukcesu potrzebne jest nie tylko współdziałanie, tolerancja, otwartość, odwaga, chęć do podejmowania ryzyka i pasja, ale też pomocna dłoń, ciepłe słowo i wsparcie drugiego człowieka – ważne tak przy porażce jak i przy celebrowaniu sukcesu – zaznacza Beata Mońka.

Relacje z konferencji publikują Forbes Polska, Forbes Women Polska, Forbes.pl i Business Insider Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *