Internet & Gry - Reklama

Fortinet dołącza do prowadzonej przez ONZ inicjatywy United Nations Global Compact

Fortinet, globalny lider cyberbezpieczeństwa, który dąży do konwergencji sieci i rozwiązań ochronnych, dołączył do prowadzonej przez ONZ inicjatywy United Nations Global Compact (UNGC) – platformy dobrowolnego zaangażowania liderów na rzecz rozwoju, wdrażania i ujawniania odpowiedzialnych praktyk biznesowych.

Uczestniczące w inicjatywie UN Global Compact firmy wzywane są do dostosowania swoich działań i strategii do 10 powszechnie akceptowanych zasad (znanych jako Dziesięć Zasad) w zakresie praw człowieka, pracy, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji, a także do podjęcia działań wspierających cele ONZ i kwestie zawarte w Celach Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals, SDG). UN Global Compact to największa na świecie, uruchomiona w 2000 r. inicjatywa korporacyjna na rzecz zrównoważonego rozwoju, zrzeszająca ponad 15 tys. firm i 3 tys. sygnatariuszy spoza biznesu z ponad 160 krajów.

Dołączając do UN Global Compact, Fortinet zobowiązuje się nie tylko do stosowania zrównoważonych praktyk, ale także do zwiększenia przejrzystości działania. Uczestnictwo w tej inicjatywie wymaga od firm corocznego raportowania swojego zaangażowania w realizację uniwersalnych zasad zrównoważonego rozwoju i celów rozwojowych. W tym zakresie Fortinet zidentyfikował następujące sześć celów zrównoważonego rozwoju ONZ, na które firma może mieć wpływ: równość płci (5), przystępna cenowo i czysta energia (7), godna praca i wzrost gospodarczy (8), zmniejszenie nierówności (10), działania na rzecz klimatu (13) i edukacja wysokiej jakości (4).

Inicjatywy Fortinet w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu

Podejście firmy Fortinet do etycznych i odpowiedzialnych praktyk biznesowych bazuje na silnej strukturze ładu korporacyjnego oraz wysokich standardach etycznych w celu zapewnienia zaufania pracowników, klientów, partnerów i interesariuszy. Zarząd firmy weryfikuje praktyki w tym zakresie, aby upewnić się, że są one odpowiednie. W Fortinet działa wielofunkcyjna komisja ds. etyki, która podejmuje konkretne działania w celu zapewnienia kultury etyki i spójności.

Istnieją też programy mające na celu zapewnienie świadomości wszystkich reguł polityki firmy Fortinet wśród pracowników, dostawców i partnerów oraz zgodności z nimi, kodeksami postępowania, a także takimi zasadami i wartościami, jak przeciwdziałanie korupcji, unikanie nieetycznego wykorzystywania wydobywanych w trudnych warunkach minerałów (tantal, cyna, wolfram i złoto), przestrzeganie praw człowieka, przeciwstawianie się współczesnemu niewolnictwu oraz zgłaszanie nieprawidłowości. Przykładem niedawnej inicjatywy jest powołanie przez Fortinet w 2023 r. zewnętrznego komitetu ds. zarządzania ryzykiem w celu weryfikacji oraz ulepszania programu antykorupcyjnego firmy.

Ponadto, jeśli chodzi o środowisko, Fortinet koncentruje się na przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatycznych oraz minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko swoich rozwiązań, działań operacyjnych oraz szerszego łańcucha wartości. Firma dąży do osiągnięcia zerowego poziomu emisji netto w zakresie 1 i 2 do 2030 r., koncentrując się na własnych biurach, magazynach i centrach danych na całym świecie, a także publicznie zobowiązała się do zaangażowania w projekt Science-Based Target initiative. Fortinet minimalizuje również swój wpływ na środowisko, zwiększając wydajność swoich produktów pod względem zużycia energii, zajmowanej przestrzeni oraz zapotrzebowania na chłodzenie.

Wysiłki firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska znajdują również odzwierciedlenie w jej innowacjach produktowych i standardach produkcyjnych, pracy wykonanej w celu wydłużenia żywotności produktów poprzez zmniejszenie liczby napraw, zwiększenie współczynnika regeneracji i recyklingu materiałów, a także we wspieraniu reguł polityki oraz przepisów dotyczących ochrony środowiska.

Barbara Maigret, SVP, Global Head of Sustainability, Fortinet„Radzenie sobie ze społecznymi wyzwaniami, takimi jak zmiany klimatyczne, wzrost cyberprzestępczości i długoterminowe skutki pandemii, wymaga zaangażowania oraz współpracy pomiędzy sektorem prywatnym, organizacjami pozarządowymi i rządami. Fortinet angażuje się w budowanie sprawiedliwych, bezpiecznych i zrównoważonych społeczeństw. Cieszymy się, że jako świadectwo tego zaangażowania zostaliśmy – obok tysięcy liderów na całym świecie – członkami inicjatywy United Nations Global Compact (UNGC). Otwarcie zobowiązujemy się do prowadzenia zrównoważonych praktyk biznesowych, zgodnie z Dziesięcioma Zasadami UNGC, a także wspierania Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.”

foto. Fortinet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *