Internet & Gry - Reklama

Fortinet prezentuje nową rodzinę firewalli FortiGate 200G

Fortinet, globalny lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, który dąży do konwergencji sieci i rozwiązań ochronnych, wprowadził do oferty nową rodzinę firewalli FortiGate 200G. Są to bazujące na stworzonym przez Fortinet systemie operacyjnym FortiOS zapory sieciowe nowej generacji (NGFW) do budowy sieci szkieletowej w nowoczesnych kampusach, wyposażone w układy SP5 gwarantujące wysoką wydajność mechanizmów ochronnych. Urządzenia te zapewniają zwiększoną wydajność zapory sieciowej, bazujące na sztucznej inteligencji usługi bezpieczeństwa FortiGuard, porty sieciowe o przepustowości 5 GbE oraz obsługę nowego standardu sieci bezprzewodowej Wi-Fi 7. Funkcje te umożliwiają przedsiębiorstwom wydajną obsługę i ochronę rosnącej ilości bogatego w dane ruchu oraz bazujących na chmurze aplikacji w środowiskach kampusowych.

 

Nowoczesne sieci hybrydowe wymagają wydajności na brzegu sieci

W ostatnich latach przedsiębiorstwa przeszły od modelu scentralizowanych sieci do zdecentralizowanych, w których przetwarzanie i podejmowanie decyzji odbywa się bliżej brzegu sieci, gdzie generowane są dane. Z tego powodu przedsiębiorstwa potrzebują infrastruktury o dużej przepustowości, która może obsługiwać poza centralnym węzłem coraz większe ilości danych, aplikacje oraz urządzenia IoT. Jest to szczególnie ważne w przypadku kampusów, na których często znajduje się wiele oddziałów uzależnionych od płynnej łączności i bazujących na chmurze aplikacjach wspierających operacje o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstwa.

Wydajność i bazujące na AI funkcje, których potrzebują nowoczesne kampusy

Rodzina firewalli FortiGate 200G została specjalnie zaprojektowana tak, aby zapewnić wysoką wydajność sieci i funkcje bezpieczeństwa wymagane w nowoczesnych kampusach. Zastosowanie zaprojektowanego przez Fortinet układu ASIC – SP5 – zapewnia niezrównaną przepustowość, zwiększa wydajność operacyjną oraz umożliwia przedsiębiorstwom zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w obliczu zmieniającego się krajobrazu zagrożeń.

Oto główne funkcje urządzeń z rodziny FortiGate 200G:

Niezrównana wydajność mechanizmów ochronnych NGFW, w tym 7-krotnie większa niż średnia branżowa przepustowość firewalla, 16-krotnie większa przepustowość IPsec VPN i 2-krotnie większa wydajność ochrony przed zagrożeniami.

Wiodące w branży zabezpieczenia bazujące na sztucznej inteligencji zapewniane dzięki usługom FortiGuard gwarantują kompleksową ochronę przed ewoluującymi zagrożeniami dzięki takim zaawansowanym działaniom jak zapobieganie przesyłania złośliwego oprogramowania, filtrowanie DNS, przeciwdziałanie utracie danych oraz zarządzanie powierzchnią ataku.

Porty 5 GbE zapewniają błyskawiczną łączność i zwiększają wydajność punktów dostępowych sieci bezprzewodowej, przyczyniając się do zoptymalizowanego wykorzystania przepustowości transferu danych i zapewniając wysoką dostępność sieci.

Poniżej znajduje się podsumowanie rzeczywistej wydajności urządzeń z rodziny FortiGate 200G z układem SP5, stanowiącym piątą generację procesorów gwarantujących wysoką wydajność mechanizmów zabezpieczających, a także z aktywnymi, bazującymi na sztucznej inteligencji usługami FortiGuard. Współczynnik wydajności procesów ochronnych (Security Compute Rating) to wskaźnik, który pomaga klientom porównać wydajność rozwiązań FortiGate 200G z podobnymi urządzeniami dostępnymi na rynku:

 

 

– Wydajność mechanizmu ochrony przed zagrożeniami została zmierzona z włączonymi funkcjami firewalla, IPS, kontroli aplikacji, ochrony przed złośliwym kodem i logowania.

– Wyniki wydajnościowe podane dla konkurencyjnych rozwiązań zostały pobrane z publicznie dostępnych źródeł. Pozostali producenci mogą korzystać z innych metod testowania.

– Dane dotyczące poboru energii zostały pobrane z opracowanej przez producentów dokumentacji (ulotek i przewodników po konfiguracji sprzętowej) i dotyczą maksymalnego poboru mocy.

– Pomiary wydajności rozwiązań Palo Alto PA-1410 oraz Juniper SRX345 zostały wykonane bez włączonej funkcji POE.

Kompleksowe rozwiązanie zabezpieczające sieci na brzegu sieci kampusowej

Rodzina rozwiązań Fortinet do ochrony infrastruktury sieciowej zawiera przewodowe i bezprzewodowe firewalle NGFW, przełączniki Ethernet oraz punkty dostępowe – wszystkie wyposażone w ten sam system operacyjny FortiOS i zintegrowane jako część platformy Fortinet Security Fabric. Dzięki temu unikalnemu podejściu przedsiębiorstwa mogą płynnie łączyć urządzenia sieciowe z najnowocześniejszymi zabezpieczeniami, w tym wykorzystywać firewalle NGFW FortiGate, takie jak FortiGate 200G, jako kontrolery bezprzewodowe w środowiskach brzegowych. Zapewnia to widzialność infrastruktury oraz kompleksowe bezpieczeństwo w całym kampusie, a także możliwość sprawowania bezprecedensowej kontroli i ograniczania ryzyka.

John Maddison, Chief Marketing Officer at Fortinet „Infrastruktura sieciowa staje się coraz bardziej złożona i wymaga wysokiej wydajności oraz zaawansowanych zabezpieczeń na brzegu. Dlatego zaprojektowaliśmy rodzinę urządzeń FortiGate 200G, aby zapewniały nowe podejście do bezpieczeństwa z mocą obliczeniową i mechanizmami ochronnymi bazującymi na sztucznej inteligencji, których przedsiębiorstwa potrzebują w obrębie kampusu. Firewall nowej generacji, wyposażony w nasz najnowszy autorski układ ASIC – SP5 – umożliwi klientom zaspokojenie zmieniających się potrzeb biznesowych, ograniczenie ryzyka oraz zapewni komfort pracy.”

foto, źródło. Fortinet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *