Technologia - Promocje

Fortinet zacieśnia współpracę z Microsoftem

Fortinet® (NASDAQ: FTNT), światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, poinformował o rozszerzeniu współpracy z firmą Microsoft w ramach programu partnerskiego Fortinet Fabric Ready.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 
Efektem współpracy obu firm jest integracja Fortinet Security Fabric i dostarczanych w jej ramach informacji o zagrożeniach, ochrony przed włamaniami oraz funkcji zarządzania z usługą Microsoft Azure Security Center. Do Azure Security Center dołączone również zostały webowe firewalle aplikacyjne (WAF) FortiWeb, zapewniające wielowarstwową ochronę przed cyberatakami. Wcześniej w ramach usługi Microsoftu dostępne już były m.in. firewalle korporacyjne FortiGate, które teraz – obok rozwiązań FortiAnalyzer, FortiManager oraz FortiMail – są do uzyskania na żądanie poprzez Azure Marketplace.
Dzięki tym nowym możliwościom użytkownicy Microsoft Azure zyskają dodatkowe, zintegrowane i zautomatyzowane opcje ochrony w czasie rzeczywistym, zwiększające bezpieczeństwo zasobów chmurowych.
Systemy bezpieczeństwa muszą być stale dostosowywane do zmieniających się wymagań dotyczących infrastruktury zasobów na żądanie, zautomatyzowanych polityk oraz informacji o zagrożeniach. Fortinet łączy siły z Microsoftem, stawiając sobie za cel pomaganie największym przedsiębiorstwom w bezpiecznym przenoszeniu ich zasobów do chmury mówi Jolanta Malak, regionalna dyrektor sprzedaży w firmie Fortinet.
Według raportu McKinsey & Company duże przedsiębiorstwa będą przenosić coraz więcej procesów z tradycyjnych i zwirtualizowanych środowisk do chmury. Przewiduje się, że do 2018 roku odsetek
przedsiębiorstw utrzymujących przynajmniej jeden proces na platformie typu IaaS (infrastruktura jako usługa) wzrośnie do 41%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *