Fortuna 1 Liga: Finał barażu ŁKS Łódź – Górnik Łęczna w Polsacie Sport News i na Ipla.tv

W niedzielę poznamy kolejną drużynę, która zagra w przyszłym sezonie w PKO BP Ekstraklasie. Do finału barażu awansowały ŁKS Łódź i Górnik Łęczna i to te dwa zespoły powalczą o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

 

Łodzianie sezon zasadniczy zakończyli na piątym miejscu. W półfinale baraży podopieczni Marcina Pogorzały udali się do Gdyni na spotkanie z Arką. ŁKS wygrał 1:0, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Pirulo. Jeśli ekipie z Łodzi uda się pokonać Górnika, będzie to dla niej powrót do ekstraklasy po zaledwie rocznej przerwie. Łodzianie pożegnali się z najwyższą klasą rozgrywkową w kampanii 2019/2020.

Z kolei drużyna z Łęcznej ostatni raz grali w ekstraklasie w sezonie 2016/2017. Teraz stają przed szansą na sprawienie niespodzianki i powrót do elity. Sezon zasadniczy zakończyli na szóstym miejscu, czyli ostatnim dającym prawo udziału w barażu. W półfinale łęcznianie wyeliminowali faworytów do awansu – piłkarzy GKS Tychy. „Zielono-czarni” najpierw wyrównali w końcówce regulaminowego czasu gry, a następnie zwyciężyli w rzutach karnych.

Jesienią w rywalizacji obu zespołów górą był Górnik, który wygrał wtedy 2:0. Natomiast wiosną spotkanie zakończyło się rezultatem 3:1 dla ŁKS. Jak będzie tym razem? Która z drużyn wywalczy upragniony awans?

Transmisja meczu ŁKS Łódź – Górnik Łęczna w Polsacie Sport News i na Ipla.tv. Początek o 20:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *