PolsatSport w TV

Fortuna 1 Liga: Warta Poznań – Garbarnia Kraków w Polsacie Sport

Już w drugiej kolejce Fortuna 1 Ligi dojdzie do spotkania beniaminków. Przeżywająca spore problemy infrastrukturalne Warta Poznań swój rozegra pierwszy mecz w obecnym sezonie, jednak ze względu na nie spełnienie warunków licencyjnych zrobi to na byłym stadionie Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim.

 

Nad klubem z Poznania zbierają się ciemnie chmury… Jak na razie awans do zaplecza Ekstraklasy okazuje się dla Warty nie prestiżem czy splendorem, a prawdziwym utrapieniem. Wszystko ze względu na przestarzały stadion przy Drodze Dębińskiej, który nie spełnia wymogów licencyjnych. W rezultacie Warta została bezdomna i schronienia musiała szukać w Grodzisku, gdzie podniesiony przez właściciela tamtejszego obiektu czynsz nie daje poznaniakom nadziei na ustabilizowanie sytuacji finansowej. Niepewna sytuacja poskutkowała tym, że “Zieloni” rozważają nawet rezygnację z wzięcia udziału w rozgrywkach.

Niezbyt różowo wygląda również sytuacja drugiego beniaminka – Garbarni Kraków – która w zeszłym tygodniu zanotowała falstart w pierwszoligowej rzeczywistości, przegrywając na inaugurację 0:2 ze Stalą Mielec. Krakowianie nie strzelili nawet gola honorowego, choć mieli ku temu najlepszą okazję z możliwych – w 85. minucie spotkania rzutu karnego nie strzelił Krzysztof Kalemba. Poza tym klub, w którym pierwsze kroki stawiał Robert Gadocha, nie narzeka również na zbyt wysoki budżet, w związku z czym w obecnym okienku transferowym ściągnął do siebie pięciu piłkarzy: Mateusza Wesierskiego (wypożyczenie z Arki Gdynia),  Przemysława Lecha (wypożyczenie ze Stali Mielec), Pawła Pyciaka (wolny transfer z ŁKS Łódź), Michała Czekaja (wolny transfer z Rozwoju Katowice) oraz Jakuba Wróbla (wolny transfer z Radomiaka Radom).

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty ciężko wskazać faworyta piątkowego spotkania. Konieczność zmiany w taktyce w stosunku do meczu pierwszej kolejki widzi również trener Garbarni – Mirosław Hajdo.

– Warta to bardzo solidny zespół, do tego poukładany w obronie. Wydaje mi się, że poznaniacy dysponują podobnym potencjałem do nas. Na pewno musimy zagrać odważniej niż ze Stalą i być bliżej przeciwników. Nie wolno nam popełniać również tylu błędów w defensywiepowiedział trener Garbarni przed piątkowym meczem.

Transmisja meczu Warta Poznań – Garbarnia Kraków od godziny 17.30 w Polsacie Sport

Komentują Cezary Kowalski i Janusz Kudyba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *