PolsatSport w TV

Fortuna 1 Liga: Warta Poznań – Raków Częstochowa w Polsacie Sport

Przed nami 11. kolejka rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Jako pierwsi w tej serii gier wybiegną w Poznaniu, gdzie tamtejsza Warta podejmie u siebie Raków Częstochowa. Gospodarze tej rywalizacji znajdują się tuż nad strefą spadkową, natomiast ekipa spod Jasnej Góry jest liderem zaplecza Lotto Ekstraklasy.

 

 

Oba zespoły prezentują się zgoła odmiennie i znajdują się na przeciwległych biegunach w tabeli. Warta na ligowe zwycięstwo czeka od 11 sierpnia, kiedy wygrała w Niepołomicach z Puszczą 1:0. Od tamtej pory ekipa z Wielkopolski poniosła cztery porażki i zanotowała dwa remisy. Trzeba jednak zaznaczyć, że w ostatniej kolejce poznanianie potrafili urwać punkty na wyjeździe Wigrom Suwałki.

O ile Warta będzie starała się powalczyć o przerwanie swojej fatalnej passy, o tyle piłkarze częstochowskiego Rakowa zamierzają kontynuować pasmo meczów bez porażki. Ostatni raz podopieczni Marka Papszuna schodzili z boiska pokonani 3 sierpnia, kiedy to ulegli Chojniczance w Chojnicach. W dwóch ostatnich kolejkach RKS dzielił się punktami odpowiednio w Krakowie z Garbarnią i u siebie ze Stalą Mielec. W obu tych przypadkach czerwono-niebiescy rywalizowali niemal w samo południe. Podobnie będzie tym razem.

Czyżby ekipie lidera Fortuna 1 Ligi nie odpowiadała gra o tak wczesnej porze? Zadać kłam temu postarają się w sobotę 22 września.

Należy pamiętać, że los Warty Poznań był bardzo niepewny przed rozpoczęciem sezonu, bowiem długo wydawało się, że problemy finansowe oraz właścicielskie mogą doprowadzić klub do wycofania się z rozgrywek. Ostatecznie drużyna ze stolicy Wielkopolski wystartowała, ale ich kiepska dyspozycja może być częściowo spowodowana kłopotami pozasportowymi.

Czy miejscowym uda się sprawić dużego kalibru niespodziankę i zatrzymać Raków, który z kolei walczy o utrzymanie pierwszej lokaty? O tym przekonamy się w sobotnie popołudnie.

Transmisja meczu Warta Poznań – Raków Częstochowa o godz. 12:30 w Polsacie Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *