Fortuna Liga: Slavia Praga – Sparta Praga w Polsacie Sport Extra

Derby Pragi zakończą sezon czeskiej Fortuna Ligi. Mimo, że to pojedynek drużyn z tego samego miasta, który będzie emocjonował wszystkich fanów ligi czeskiej, to nie będzie miał żadnego znaczenia dla końcowych rozstrzygnięć w tabeli.

 

 

U naszych południowych sąsiadów jest już wszystko jasne. Slavia po raz 19. została mistrzem Czech. Drugie miejsce w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów zajęła Viktoria Pilzno, która na finiszu rozgrywek przegrała decydujące starcie ze Slavią 1:3.

Sparta Praga zagwarantowane ma za to 3. miejsce i udział w kwalifikacjach do Ligi Europy. Dla nich jest to najwyższe miejsce od trzech lat, jednak patrząc na aspiracje klubu, dalej nie jest to miejsce zadowalające władze Sparty.

Niedzielny mecz może Spartanom osłodzić ten sezon, derby decydują w końcu o prymacie w mieście. Do tej pory obie drużyny zmierzyły się ze sobą 52 razy. W starciach bezpośrednich zdecydowanie lepszy bilans ma Sparta Praga, która wygrała 23 razy. Slavia zwyciężyła tylko 11 spotkań, a 18 razy zespoły podzieliły się punktami.

Transmisja Slavia Praga – Sparta Praga o godzinie 14:55 w Polsacie Sport Extra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *