PolsatSport w TV

Fortuna Puchar Polski: Garbarnia Kraków – GKS Katowice w Polsacie Sport Extra

Garbarnia Kraków w sobotę o godz. 12 podejmie na swoim stadionie GKS Katowice w 1/32 Pucharu Polski. Oba zespoły występują w II. lidze. Dla klubu z Krakowa będzie to doskonała okazja do rewanżu za dwie porażki w poprzednim sezonie ligowym.

 

Dla obu zespołów będzie to pierwsze ważne spotkanie w tym sezonie. Nie dość, powiedzieć, że dla Garbarni to będzie pierwsze oficjalne spotkanie w tym sezonie. “Brązowi” do tej pory nie rozegrali żadnego spotkania przedsezonowego, pierwsze sparingi przed sezonem ligowym zaplanowane są dopiero na przyszły tydzień. Poza tym, że Garbarnia nie jest w rytmie meczowym, to do meczu z GKS Katowice przystąpi w całkowicie odmienionym składzie.

Z krakowskim zespołem pożegnało się aż 10 zawodników, 10 innych podpisało now roczne kontrakty. Na razie jedyną „nową twarzą” w drużynie, który podpisał kontrakt z klubem (półtoraroczny) jest 20-letni pomocnik Kacper Laskoś w przeszłości był on zawodnikiem m.in. Wisły Kraków.

Garbarnia w poprzednim sezonie dwukrotnie zmierzyła się z GKS Katowice. W obu meczach “brązowi” schodzili z boiska pokonani. Najpierw przegrali na swoim 3:1, a w stolicy Śląska ulegli gospodarzom 2:0. “Gieksa” na pewno będzie chciała podtrzymać serię zwycięstw nad ligowym rywalem. Tym bardziej, że katowiczanie są podrażnieni wynikiem w barażach o pierwszą ligę. Rywalem GKS-u była niżej notowana Stal Rzeszów, a mecz rozgrywany był w Katowicach. Gospodarze zawiedli po całej linii i odpadli z baraży o zaplecze ekstraklasy, przegrywając 2:0.

Początek transmisji Fortuna Pucharu Polski: Garbarnia Kraków – GKS Katowice o 11:50 w Polsacie Sport Extra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *