MediaTVN Discovery Polska

Fundacja TVN zebrała podczas Balu Nocy Letniej blisko 5 mln złotych na budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży

Niemal 5 mln złotych zebrano na rzecz Fundacji TVN podczas charytatywnego Balu Nocy Letniej, który odbył się 17 września 2022 roku. Całość pozyskanych środków zostanie przeznaczona na realizację najważniejszego projektu fundacji – budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka.

 

Bal Nocy Letniej organizowany przez Fundację TVN powrócił po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią. Dochód ze sprzedaży biletów, darowizn bezpośrednich oraz licytacji przedmiotów przekazanych fundacji przez hojnych darczyńców tegorocznej edycji balu wyniósł niemal 5 mln złotych. 1 mln złotych w ramach tej sumy został ofiarowany przez firmę Amazon, która wspiera fundację w walce o poprawę stanu psychiatrii dziecięcej w Polsce.

„Niesienie pomocy i pozytywne oddziaływanie na społeczności, w których funkcjonujemy i pracujemy jest integralną częścią biznesu Warner Bros. Discovery. Świadczy to o sile i wartościach zespołu, który tę organizację tworzy. W Polsce mamy naszą własną Fundację i aktywnie wspomagamy inne inicjatywy charytatywne oraz akcje społeczne. Na stałe pracujemy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a wiosną wszystkie środki zebrane podczas koncertu „Razem z Ukrainą” przekazaliśmy na Polską Akcję Humanitarną. Obecnie w Polsce zmagamy się z ogromnym kryzysem psychiatrii dziecięcej, dlatego postanowiliśmy aktywnie włączyć się w walkę z tym problemem. Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży będzie najnowocześniejszą tego typu placówką w Polsce i ośrodkiem referencyjnym dla całego kraju. Bal jest bardzo ważną inicjatywą i jestem ogromnie wdzięczna wszystkim, którzy wykupili cegiełki i wzięli udział w licytacji. Aby móc realizować takie projekty, potrzebna jest pomoc każdego dnia. Dlatego codziennie staramy się łączyć tych, którzy mogą i chcą nieść wsparcie z potrzebującymi. Widzowie TVN od wielu lat systematycznie przekazują darowizny na rzecz Fundacji, dlatego ich zaangażowanie i pomoc są dla nas bezcenne” mówi Kasia Kieli, przewodnicząca Rady Fundacji TVN, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN.

„Jestem pod wrażeniem hojności naszych gości i bardzo wdzięczna za każdą pomoc przy budowie Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży. To niesamowicie ważny projekt – nie tylko dla nas. Niemal codziennie słyszymy o zamykaniu oddziałów psychiatrycznych dla dzieci. Chcemy, aby miały one świadomość, że w Polsce będzie miejsce, gdzie zostaną wysłuchane, gdzie nie będą pozostawione same ze swoimi lękami. Zabawa była wspaniała, a teraz przyszedł czas na powrót do ciężkiej pracy. Bo ta kwota to dla nas też wielkie zobowiązanie” podkreśla Katarzyna Kolenda-Zaleska, Prezes Fundacji TVN.

Projekt budowy Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży we współpracy z Instytutem „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” został zainicjowany w 2020 roku. Będzie to pierwsze tego typu centrum lecznicze w Polsce i ośrodek referencyjny dla młodego pokolenia z całej Polski. Jego budowa ma się zakończyć pod koniec 2023 roku.

Oddział Pobytu Dziennego zapewni pomoc około 30 pacjentom dziennie, czyli 10 tys. pacjentom rocznie. Oddział Pobytu Stacjonarnego będzie dysponował 32 miejscami, w tym 6 łóżkami na Oddziale Obserwacji, 4 łóżkami na Oddziale Detoksykacji oraz 22 łóżkami na Oddziale Szpitalnym. W Centrum będzie również działać Poradnia Psychiatryczna, a pacjenci Centrum będą mieli możliwość korzystania z pełnej diagnostyki, tj. m.in. z tomografii, rezonansu czy szerokiego zakresu badań laboratoryjnych.

Projekt budowy Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży można wspierać finansowo:

· Wysyłając SMS o treści „Pomagam” pod numer 7356 (koszt SMS 3,69 zł z VAT);

· Wysyłając przelew na Telefon BLIK na numer 509 559 966;

· Dokonując wpłaty na konto PL 25 1140 1010 0000 2581 1800 1001 (MBank);

· Ustawiając zlecenie stałe na powyższy numer rachunku bankowego;

· Jako firma lub instytucja na podstawie umowy darowizny – fundacja@tvn.pl

Fundacja TVN została założona w 2001 roku. Od momentu powstania jednym z jej podstawowych celów jest pomoc państwowym instytucjom ochrony zdrowia. Polega ona przede wszystkim na remontach i budowie klinik szpitalnych oraz na zakupie sprzętu medycznego i karetek pogotowia. W ciągu ponad 20 lat swojego funkcjonowania Fundacja przekazała na działalność pomocową około 275 mln złotych. Pomoc indywidualną od Fundacji otrzymało do tej pory ok. 30 tysięcy osób, w większości dzieci potrzebujące leczenia i rehabilitacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *