PolsatSport w TV

Gala Babilon Fight Night w Polsacie Sport Fight, Polsacie Sport Extra i Super Polsacie

Wywodzący się z MMA Daniel Rutkowski zmierzy się z pięściarzem Przemysławem Runowskim podczas gali Babilon Fight Night. Pojedynek odbędzie się na zasadach bokserskich na gali “Babilon Fight Night Boks MMA” w studiu telewizyjnym.

 

Daniel „Rutek” Rutkowski miał pierwotnie walczyć z Michałem Syrowatką, zaś Przemysław Runowski planowany był do pojedynku bokserskiego z zawodnikiem MMA Krzysztofem Gutowskim. Ostatecznie na gali Tomasza Babilońskiego dojdzie do arcyciekawie zapowiadającej się potyczki odnoszącego sukcesy w MMA Rutkowskiego z mającym duże bokserskie aspiracje Runowskim.

Rutkowski poświęcił trzy miesiące na treningi bokserskie, a także sparował z takimi zawodnikami jak Michał Żeromiński i Rafał Grabowski. Runowski jest jednak spokojny o przebieg walki. Traktuje ją jako przystanek w drodze do poważniejszych pojedynków.

– Przerabialiśmy podczas treningów rzeczy, które przydadzą nam się później. Myślimy już o innych walkach. Tutaj muszę wyjść i zrobić swoje. Miałem dużo sparingpartnerów podobnych do Daniela, więc myślę, że nie będę zaskoczony w ringu. Może być różnie, może być jeden cios, ale mamy wszystko przerobione z trenerem. Jeśli to wykorzystam, to Daniel zostanie łatwo oszukany powiedział.

Na gali w studiu telewizyjnym dojdzie również do innych ciekawych walk. W kategorii do 82 kg zmierzą się Adrian Błeszyński oraz Łukasz Stanioch. Tutaj również mamy do czynienia z pojedynkiem wywodzącego się z MMA Błeszyńskiego z zawodnikiem, który od wielu lat trenuje boks. We wcześniejszych pojedynkach zobaczymy jak po przerwie spowodowanej pandemią radzą sobie Jan Lodzik czy Tomasz Turkowski.

Wyniki ważenia

70 kg: Daniel Rutkowski (70 kg) – Przemysław Runowski (70 kg)

82 kg: Adrian Błeszyński (81,7 kg) – Łukasz Stanioch (81,7 kg)

63 kg: Jan Lodzik (62,2 kg) – Patryk Trochimiak (62 kg)

76 kg: Tomasz Turkowski (76 kg) – Wojciech Roj (75,5 kg)

91 kg: Konrad Kaczmarkiewicz (82,9 kg) – Kamil Ślendak (89,3 kg)

83 kg: Sebastian Wiktorzak (82,9 kg) – Kamil Lamczyk (83 kg).

Transmisja z gali Babilon Fight Night w piątek od godziny 19.30 w Polsacie Sport Fight i od 20.00 w Polsacie Sport Extra oraz Super Polsacie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *