Gala boksu w Londynie. Ołeksandr Usyk vs Dereck Chisora w TVP Sport

Wsobotę podczas gali boksu w Londynie dojdzie do jednego z najbardziej wyczekiwanych pojedynków tego roku. Niepokonany na zawodowym ringu Ołeksandr Usyk w swoim drugim występie w wadze ciężkiej skrzyżuje rękawice z Dereckiem Chisorą. Transmisja walki oraz całej gali w TVP 31 października.

 

To będzie mocne zakończenie miesiąca. Wieczorem w sobotę 31 października oraz kilka godzin później pokażemy live dwie gale boksu. W tej drugiej, która odbędzie się w Las Vegas, Gervonta Davis zmierzy się o mistrzowskie pasy z Leo Santa Cruzem. Transmisja 1 listopada w nocy o godz. 3:00.

Wcześniej na Wembley Arena w Londynie zostanie przeprowadzona gala boksu zawodowego, której najważniejszym wydarzeniem będzie starcie Usyk vs Chisora. Gdzie będzie można je obejrzeć?

Transmisja na żywo od godz. 20:00 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej. Galę skomentują Piotr Jagiełło oraz Sebastian Szczęsny.

Będzie to kolejna impreza bokserska zorganizowana podczas pandemii przed Eddiego Hearna i jego grupę Matchroom Boxing. Najważniejszy pojedynek oczywiście odbędzie się na sam koniec.

Ołeksandr Usyk wygrywając w 2018 roku z Muratem Gassijewem zunifikował pasy wszystkich czterech najważniejszych federacji w boksie. W wagą junior ciężką pożegnał się kilka miesięcy później, pokonując Tony’ego Bellewa w Manchesterze.

W królewskiej wadze 33-letni Ukrainiec zadebiutował nieco ponad rok temu. W Chicago nie miał problemów z Chazzem Witherspoonem.

Teraz przed nim trudniejsze zadanie. Na jego drodze ku walkom o mistrzowskie pasy stanie na arenie Wembley Dereck Chisora. 36-letni Brytyjczyk pochodzący z Zimbabwe to pięściarz doskonale znany polskim kibicom. To on przed rokiem brutalnie znokautował Artura Szpilkę. Później jeszcze także szybko rozprawił się z Davidem Price’em.

To oczywiście nie jedyna walka podczas tej gali. Łącznie pokażemy pięć pojedynków. Wcześniej m.in. niepokonany George Kambosos Jr. w wadze lekkiej skrzyżuje rękawice z Lee Selby’m.

KARTA WALK GALI BOKSU NA WEMBLEY:

Tommy MCarthy (16-2, 8 KO) vs Bilal Laggoune (25-2-1, 14 KO)

Dave Allen (28-2-5, 15 KO) vs Christopher Loverjoy (19-0, 19 KO)

Savannah Marshall (8-0, 6 KO) vs Hannah Rankin (9-4, 2 KO)

Lee Selby (28-2, 9 KO) vs George Kambosos Jr. (18-0, 10 KO)

Ołeksandr Usyk (17-0, 13 KO) vs Derek Chisora (32-9, 23 KO)

GALA BOKSU W LONDYNIE. SZCZEGÓŁY TRANSMISJI

Kiedy: sobota 31 października, 20:00

Gdzie: TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna TVP Sport

Komentarz: Sebastian Szczęsny, Piotr Jagiełło

Prowadzący studio: Mateusz Borek

Goście w studio: Janusz Pindera, Maciej Miszkin, Grzegorz Proksa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *