NC+Sport w TV

Gala boksu w Nowym Jorku: Kownacki – Martin i Garcia – Porter w Canal+ Sport

W nocy z soboty na niedzielę transmisja gali boksu w Nowym Jorku. Widzowie nc+ obejrzą m.in. walkę Adam Kownackiego z byłym czempionem wagi ciężkiej Charlesem Martinem. Główną atrakcją gali w Nowym Jorku będzie walka o pas WBC wagi półśredniej pomiędzy Dannym Garcią i Shawnem Porterem.

 

 

 

29-letni „Baby Face” Adam Kownacki to obecnie najlepszy polski bokser w królewskiej kategorii wagowej i jeden z tych pięściarzy, którzy mają obecnie największe szanse na zaistnienie w międzynarodowym boksie. 10-rundowy pojedynek z byłym mistrzem świata IBF w wadze ciężkiej będzie z pewnością najważniejszym wyzwaniem w dotychczasowej karierze Kownackiego. W ostatnim występie, w styczniu tego roku znany z nieustającego pressingu pięściarz znokautował w szóstej rundzie potężnego Gruzina Iago Kiladze. Wcześniej, w lipcu 2017 roku Adam zdeklasował i zastopował w czwartej odsłonie pojedynku popularnego Artura Szpilkę. Walka z Martinem to wyjątkowa okazja, aby zarówno dzięki miejscu w rankingach, jak i dokonaniom bardzo zbliżyć się do walki o mistrzowski tytuł.

Charles Martin to duży (196 cm wzrostu, 206 cm zasięgu ramion), leworęczny, 32-letni Amerykanin ze współczynnikiem nokautów 85%. Rekord czarnoskórego boksera nie robi jednak już takiego wrażenia. Największe zwycięstwo, nad Wiaczesławem Głazkowem, dzięki któremu na krótki czas został mistrzem federacji IBF, nastąpiło w styczniu 2016 roku. Byłaby to świetna wiktoria, gdyby nie fakt, że nastąpiła poprzez kontuzję nogi tego ostatniego w trzeciej rundzie. Do tamtej pory pojedynek był wyrównany i niespecjalnie ciekawy. Prestiżowy tytuł Martin stracił w kolejnej walce przegrywając przez nokaut w 2. rundzie z fenomenalnym Anthonym Joshuą. Warunki fizyczne i umiejętności Brytyjczyka są jednak na tak wysokim poziomie, że trudno komukolwiek z dywizji ciężkiej w ogóle nawiązać z nim rywalizację. Od czasu porażki z Joshuą Martin wygrał dwa razy przed czasem z rywalami z niskiej półki.

Jestem podekscytowany powrotem na ring na antenie telewizji Showtime, gdzie będę mógł pokazać swoje umiejętności. To będzie kolejny krok w celu stania się pierwszym polskim mistrzem świata w wadze ciężkiej. Trenuje ciężko, to będzie niesamowita noc w Barclays Center. Mam nadzieję, że w hali będzie biało-czerwono – powiedział Kownacki. 

Bokserski wieczór na Brooklynie zamknie elektryzujące bokserski świat starcie Danny’ego Garcia i Shawna Portera. Paradoksalnie pojedynek między pięsciarzami dojdzie do skutku ze względu na kontuzję ich wspólnego pogromcy – Keitha Thurmana, który ze względu na złamaną rękę (skutek ciosu Garcii) nie jest w stanie przystąpić do obowiązkowej obrony. Na szali pojedynku legnie pas WBC w wadze półśredniej odebrany Thurmanowi, który jeszcze w zeszłym roku był w posiadaniu Danny’ego. Zarówno Garcia, jak i Porter chcą rewanżu z Keithem Thurmanem, obaj są trenowani przez ojca, obaj mają 30 lat i prezentują zupełnie odmiennym styl boksowania. Porter to typ ringowego zabijaki, którego cechuje niezłomność, destrukcyjna siła i ciąg na rywala. Z kolei Garcia to bokser, śmiertelnie niebezpieczny w swoich akcjach kontrujących, szczególne kiedy kończy je lewym sierpowym. Pojedynek tej dwójki to klasyczne starciebyka z matadorem.

Transmisja gali w Nowym Jorku rozpocznie się w CANAL+ SPORT w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 03:00.

Komentatorami będą Edward Durda i Grzegorz Proksa. Retransmisja gali w niedzielę o godzinie 09:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *