Gala Knockout Boxing Night 18 w TVP Sport

W sobotę kibiców boksu czeka kolejna bardzo ciekawa gala z udziałem najlepszych polskich pięściarzy. W walce wieczoru w Zakopanem Fiodora Czerkaszyna czeka trudny pojedynek z Gonzalo Corią. Na ringu zaprezentuje się również m.in. Mateusz Masternak.

 

Po gali w Las Vegas, na której Tyson Fury pokonał po raz drugi Deontaya Wildera, oraz Suzuki Boxing Night 8 w Kielcach, czeka na kolejny weekend z boksem w Telewizji Polskiej. Tym razem zapraszamy na imprezę, która zostanie przeprowadzona w doskonale znanym kibicom tej dyscypliny Nosalowym Dworze w Zakopanem.

Już po raz trzeci w tym roku wystąpi Fiodor Czerkaszyn (18-0, 12 KO). Uważany za spory talent ukraińsko-polski pięściarz w marcu pokonał Javier Francisco Maciela, a lipcu podczas Knockout Boxing Night 16 błyskawicznie znokautował Argentyńczyka Damiana Ezequiela Bonellego. Tuż po tym przeszedł operację prawej ręki.

W sobotę w pojedynku wagi średniej zmierzy się na ringu z Gonzalo Corią (18-4, 7 KO). Argentyńczyk to bardzo solidny pięściarz, który nie był pierwotnie rywalem 25-latka. Zastąpił Meksykanina Oziela Santoyo, którego potrącił samochód.

Dla Czerkaszyna ma to być ważny sprawdzian przed potencjalnymi walkami już w Stanach Zjednoczonych. Wie, że czeka go trudniejsza przerwa niż ostatnio.

– Oglądałem jego walki, to chłopak który chowa się za podwójną gardą, ale czeka na mocne kontry. Trzeba uważać na rzucane przez niego prawe sierpy, bo szybko bije. Muszę robić swoje, narzucić swój styl i powinno to przynieść sukces. Jestem pozytywnie nastawionypowiedział w wywiadzie z Mateuszą Fudalą dla TVPSPORT.PL.

Nie będzie to oczywiście jedyne starcie w Zakopanem. Wystąpi również Mateusz Masternak (45-5, 30 KO), który wciąż marzy o tytule mistrza świata wagi junior ciężkiej. Doświadczony pięściarz zwyciężał w swoich czterech ostatnich występach. W maju okazał się lepszy od Adama Balskiego. W sierpniu w Mrągowie znokautował Felipe’a Nsue już w 3. rundzie. Tym razem jego przeciwnikiem będzie Albańczyk Armend Xhoxhaj (12-1, 7 KO).

Na ringu pojawi się także wciąż niepokonany Kamil Bednarek (9-0, 5 KO). W walce kategorii superśredniej skrzyżuje rękawice z Urielem Gonzalezem (18-8-1, 14 KO). Po pokonaniu Javiera Francisco Maciela 25-latek powinien odnieść kolejne zwycięstwo. Walki stoczą również Marek Matyja (20-2-2, 9 KO) oraz Artur Górski (3-0, 1 KO).

To wszystko będzie można zobaczyć w Telewizji Polskiej. A już w piątek 29 października MB Boxing Night 10 z pojedynkami m.in. Kamila Łaszczyka czy Damiana Wrzesińskiego.

Knockout Boxing Night 18, gala boksu w Zakopanem. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy: sobota, 23 października

Gdzie i o której transmisja: 19:00 TVPSPORT.PL, aplikacja mobilnaSmart TV, 20:00 TVP Sport, 23:55 skróty walk w TVP 1

Kto skomentuje: Janusz Pindera, Maciej Miszkiń

Prowadzący studio: Sebastian Szczęsny

Goście/eksperci: Albert Sosnowski

Reporterka: Aleksandra Pika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *