Gala KnockOut Boxing Night #9 w TVP1 i TVP Sport

Jest duża szansa, że w przyszłym roku Krzysztof Włodarczyk stanie przed szansą wywalczenia pasa mistrza świata federacji WBC w wadzie junior ciężkiej. Wcześniej, w sobotę 30 listopada, czeka go jednak pojedynek z Taylorem Mabiką na gali KnockOut Boxing Night #9 w Zakopanem. Transmisja od 20:15 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport oraz od 23:35 w TVP1.

 

 

 

 

To będzie już 63. walka w karierze „Diablo”, w tym druga w tym roku – w marcu w Łomży pokonał Alexandru Jura. Włodarczyk będzie faworytem sobotniej batalii, ale w ostatnim czasie przeszedł dwa zabiegi (ręki i kolana) i jak sam przyznaje, przygotowania do pojedynku w Zakopanem do najłatwiejszych nie należały.

Jeśli jednak Włodarczyk marzy o starciu o wakujący pas federacji WBC z Ilungą Makabu, to nie może pozwolić sobie na wpadkę w stolicy polskich Tatr. – Zdaję sobie z tego sprawę, ale nie mogę myśleć o Makabu, gdy przede mną walka z Mabiką. To będzie ciężka przeprawa – przyznał w rozmowie z TVPSPORT.PL.

W Zakopanem emocji nie powinno zabraknąć także w innych pojedynkach. Fiodor Czerkaszyn zmierzy się z Mathiasem Eklundem, z kolei niepokonanego Mateusza Tryca czeka ciężki bój z Kanadyjczykiem Shakeelem Phinnem. W ringu zaprezentują się również Przemysław Zyśk, Damian Kiwior oraz Kamil Bednarek.

KRZYSZTOF WŁODARCZYK – TAYLOR MABIKA. GDZIE OGLĄDAĆ? KTO BĘDZIE KOMENTOWAŁ?

Początek transmisji: 20:15 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja, 23:35 TVP1

Prowadząca studio: Sylwia Dekiert

Goście w studio: Albert Sosnowski, Andrzej Wasilewski, Krzysztof Głowacki

Reporter: Bogusław Solecki

Komentarz: Piotr Jagiełło

KARTA WALK GALI KNOCKOUT BOXING NIGHT #9

Krzysztof Włodarczyk – Taylor Mabika

Fiodor Czerkaszyn – Mathias Eklund

Mateusz Tryc – Shakeel Phinn

Przemysław Zyśk – Denis Krieger

Damian Kiwior – Ivan Njegac

Kamil Bednarek – Siergiej Żuk

Denis Krotiuk – Damian Drabik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *