Gala Matchroom Boxing „Fight Camp 1” w TVP Sport

Najpotężniejszy promotor boksu zawodowego, Eddie Hearn, 1 sierpnia rozpocznie serię gal z cyklu „Fight Camp” organizowanych w… ogrodzie swojej prywatnej posiadłości w Essex pod Londynem.

 

W głównej walce wieczoru dojdzie do brytyjskiej konfrontacji w kategorii super półśredniej pomiędzy twardym Samem Eggingtonem (28-6, 17 KO) i Tedem Cheesmanem (15-2-1, 9 KO). W pięknych okolicznościach przyrody zobaczymy także starcie o pas mistrza Wielkiej Brytanii w wadze lekkiej, nie zabraknie również atrakcji wagi ciężkiej.

W wyjątkowy sposób Eddie Hearn, który odpowiada za interesy m.in. Anthony’ego Joshuy, odmraża zawodowy boks w ojczyźnie. Ze względu na liczne obostrzenia na wyspach, postanowił przenieść rywalizację ze sportowych aren do ogrodu. Matchroom Square Garden – to robocza nazwa wyjątkowego miejsca. 1 sierpnia rozpocznie się cykl czterech imprez z cyklu „Fight Camp” w luksusowej posiadłości w Essex. Potwierdzamy transmisję pierwszej z nich na naszych antenach.

W wadze ciężkiej dziewiątej wygranej poszuka rosły Fabio Wardley (8-0, 7 KO), a na jego drodze stanie doświadczony Simon Vallily (17-2-1, 7 KO). O brytyjskie trofeum powalczą zaś mocno bijący James Tennyson (26-3, 22 KO) z Gavinem Gwynne’em (12-1, 2 KO). Łącznie zaplanowano pięć profesjonalnych pojedynków.

–Idea jest taka, że w naszym ogrodzie nie będzie łatwych walk. Esencja boksu, konfrontacje 50 na 50 w historycznej inicjatywie grupy Matchroom opowiada Hearn.

Zwieńczeniem projektu będzie znakomita gala zaplanowana na 22 sierpnia. Tam dojdzie do starcia pomiędzy Dillianem Whyte’em i Aleksandrem Powietkinem, a w stawce znajdzie się pas tymczasowego mistrza świata WBC w wadze ciężkiej. Katie Taylor po raz drugi zmierzy się w Delfine Persoon w boju o absolutne mistrzostwo dywizji lekkiej, a w krainie olbrzymów Martina Bakole przetestuje Siergiej Kuźmin.

Transmisja gali Matchroom Boxing „Fight Camp 1” w TVP Sport, TVPSPORT.PL i w naszej aplikacji mobilnej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *