Gala MMA Bellator 267: Walka Douglas Lima vs. Michael Page w TVP Sport

To będzie pierwsza w tym roku gala Bellator w Europie. W piątek w Wembley Arena odbędzie się impreza, której głównym wydarzeniem ma być wielki rewanż w kategorii półśredniej. Douglas Lima zmierzy się z Michaelem Page’em.

 

W 2021 roku odbyło się już dwanaście gal organizacji Bellator MMA. Wszystkie miały miejsce w Stanach Zjednoczonych. Trzynasta zostanie przeprowadzona w Europie, w Wembley Arena. W najbliższych tygodniach czołowi specjaliści w mieszanych sztukach walk pojawią się jeszcze w Moskwie oraz Dublinie.

To będzie okazja, żeby obejrzeć galę na żywo w nieco wcześniejszych godzinach niż zazwyczaj. A będzie warto odpalić transmisję. Łącznie zaplanowano 13 walk. Osiem z nich to starcia karty wstępnej.

W karcie głównej m.in. w kategorii piórkowej w oktagonie zmierzą się Leah McCourt z Jessicą Borga. A na sam koniec wieczoru dojdzie do wyczekiwanego rewanżu między Douglasem Limą i Michaelem „Venom” Page’em w kategorii półśredniej.

33-letni Lima (32-9) to trzykrotny mistrz Bellatora. W ostatnich 12 miesiącach jednak przegrał obie stoczone walki. Najpierw z Gegardem Mousasim w kategorii średniej. Później Brazylijczyk stracił pas mistrzowski wagi półśredniej, ulegając w czerwcu Jaroslavowi Amosowi.

Naprzeciwko niemu stanie starszy o rok Page (19-1). Brytyjczyk przez dziewięć lat występów w MMA poniósł tylko jedną porażkę. W półfinale World Grand Prix w 2019 roku przegrał w drugiej rundzie właśnie z Limą. Teraz dostanie szanse na rewanż przed własną publicznością. Po tamtej przegranej wygrał pięć kolejnych starć, cztery kończąc przed czasem.

Karta walk gali Bellator 267

karta główna (ok. 22:00)

Douglas Lima vs. Michael Page

Jessica Borga vs. Leah MCourt

Andrew Fisher vs. Robert Whiteford

Yannick Bahati vs. Luke Trainer

Tim Wilde vs. Yves Landu

karta wstępna (19:00)

Michael Dubois vs. Lewis Long

Davy Gallon vs. Kane Mousah

Petra Castkova vs. Elina Kallionidou

Benjamin Brander vs. Charlie Leary

Nathan Jones vs. Jack Grant

Nathan Rose vs. Fabacary Diatta

Katharina Dalisda vs. Chiara Penco

Jair Junior vs Khurshed Kakhorov

GALA Bellator MMA 257. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy gala: piątek, 1 października

Transmisja: 18:30 TVPSPORT.PL, aplikacja mobilnaSmart TV, 22:30 TVP Sport

Kto skomentuje: Patryk Prokulski, Maciej Turski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *