Gala Nagrody Nike na żywo na antenie TVN24

7 października br. poznamy zwycięzcę tegorocznej Nagrody Nike, najważniejszego wyróżnienia literackiego w Polsce. Gala Nagrody Nike będzie transmitowana na żywo na antenie TVN24 oraz na Wyborcza.pl. Natomiast na dzień przed uroczystym finałem konkursu - w sobotę, 6 października br. na łamach wydania "Gazety Wyborczej" i na Wyborcza.pl ogłoszony zostanie laureat Nike Czytelników.

 

 

Nagroda Literacka Nike przyznawana jest corocznie w październiku, a decyzję o wyborze laureata podejmuje jury w dniu wręczenia tego wyróżnienia. Jurorami w tegorocznej edycji konkursu są: Agata Dowgird, Joanna Krakowska, Anna Nasiłowska, Antoni Pawlak, Paweł Próchniak, Paweł Rodak, Joanna Szczęsna, Andrzej Werner i Marek Zaleski (przewodniczący). To oni zdecydują, która publikacja zasługuje na miano najlepszej książki wydanej w minionym roku. W finałowej siódemce nominowanych do Nike 2018 są: „Sendlerowa. W ukryciu” Anny Bikont, „Druga ręka” Wojciecha Bonowicza, „Rejwach” Mikołaja Grynberga, „Stance” Jerzego Kronholda, „Pamięć operacyjna” Ewy Lipskiej, „Mikrotyki” Pawła Sołtysa i „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcina Wichy.

Zwycięzca Nagrody Nike otrzyma 100 tys. zł i statuetkę. Fundatorami są „Gazeta Wyborcza" i Fundacja Agory.

Laureata 22. edycji Nagrody Nike poznamy 7 października br. podczas uroczystej gali konkursu. Transmisja na żywo z tego wydarzenia będzie dostępna na antenie TVN24, a także w internecie - w serwisie Wyborcza.pl. Dodatkowo relację z gali w postaci opisów i zdjęć będzie można znaleźć na profilu "Gazety Wyborczej" Facebooku oraz na profilu dziennika na Instagramie.

Transmisję poprzedzi specjalny program na żywo zespołu wideo "Gazety Wyborczej", w którym z gośćmi zmierzającymi na galę Nagrody Nike porozmawiają Justyna Suchecka, Natalia Szostak oraz Michał Nogaś. W serwisie Wyborcza.pl dostępna będzie też relacja z gali pisana przez dziennikarzy działu Kultura "Gazety Wyborczej", a po wręczeniu Nike 2018 - rozmowa wideo z laureatem konkursu.

"Gazeta Wyborcza" przyzna też dodatkową nagrodę - Nike Czytelników. O wyborze jej laureata zdecydują głosy osób, które w listach i e-mailach do redakcji wskazały swoich faworytów z grona siódemki tegorocznych finalistów Nike. Autor najciekawszej opinii wygra wycieczkę o wartości 3 tys. zł.

Werdykt czytelników zostanie zaprezentowany w sobotę, 6 października br. na łamach wydania papierowego "Gazety Wyborczej" i na Wyborcza.pl.

Od września br. w "Gazecie Wyborczej" - w wydaniach tradycyjnych i na Wyborcza.pl - ukazują się artykuły prezentujące siódemkę autorów nominowanych do Nagrody Nike 2018.

Zobacz także

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz