Gala ONE: Immortal Triumph w TVP Sport (wideo)

Aż 15 mistrzów świata zobaczymy w akcji podczas gali ONE: Immortal Triumph w Wietnamie. W walce wieczoru Nong-O Gaiyanghadao (muay thai, czyli boks tajski) bronić będzie mistrzowskiego pasa w wadze koguciej. 

 

 

 

Federacja ONE Championship to głównie walki MMA, ale tym razem kibice zobaczą pojedynki wyłącznie w boksie tajskim oraz kickboxingu. Wspomniany już Gaiyanghadao po raz drugi stanie w obronie mistrzowskiego pasa – w maju pokonał Hiroakiego Suzukiego, teraz jego rywalem będzie Brice Delval.

 

 

Równie ciekawie powinno być w dwóch pozostałych głównych wydarzeniach wieczoru (oba w boksie tajskim) – Saemapetch Fairtex zmierzy się z Adamem Noim, a pupil miejscowych kibiców Nguyen Tran Duy Nhat rywalizować będzie z zawodnikiem z Malezji, Azwanem Che Wilem.

 

 

W głównej karcie kibice obejrzą również jeden kobiecy pojedynek – Bi Nguyen zmierzy się z Pują Tomar. Nguyen na co dzień mieszka w USA, występuje pod amerykańską flagą, ale urodziła się w Wietnamie i dla niej piątkowa gala będzie wyjątkowa.

– Jestem tysiące kilometrów od miejsca zamieszkania, ale nie czuję się jak turysta. Znam język, ludzi, Wietnam to mój drugi dom. Przez wiele lat walczyłam w MMA, ale kocham boks tajski i teraz stawiam na tę dyscyplinę – przyznała Nguyen.

 

 

GALA ONE: IMMORTAL TRIUMPH (KARTA GŁÓWNA)

Nong-O Gaiyanghadao – Brice Delval (boks tajski)

Saemapetch Fairtex – Adam Noi (boks tajski)

Nguyen Tran Duy Nhat – Azwan Che Wil (boks tajski)

Bejbułat Isajew – Anderson Silva (kickboxing)

Kulabdam Sor. Jor. Piek Uthai – Bobo Sacko (boks tajski)

Chris Nguyen – Yukinori Ogaswara (boks tajski)

Bi Nguyen – Puja Tumar (boks tajski)

Transmisja w piątek 6 września od 14:30 w TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport, retransmisja od 02:05 w nocy z piątku na sobotę w TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *