Gala Polsat Boxing Promotions w Polsacie Sport Fight, Polsacie Sport Extra i Super Polsacie

Półtora miesiąca od premierowego wydarzenia spod znaku Polsat Boxing Promotions, przyszłe gwiazdy polskiej sceny pięściarskiej ponownie wejdą do ringu, aby zbierać kolejne bokserskie szlify.

 

Druga gala Polsat Boxing Promotions odbędzie się w Węgierskiej Górce. Lokalizacja wydarzenia nie jest przypadkowa, bo właśnie w tej miejscowości urzęduje jedna z kluczowych postaci Polsat Boxing Promotions – Grzegorz Proksa. Były pięściarski Mistrz Europy jest Dyrektorem Sportowym ds. Boksu Olimpijskiego PBP.

9 października fani boksu obejrzą sześć walk, w tym zarówno starcia zawodowe, jak i amatorskie. W walce wieczoru świetnie znany w naszym kraju Kubańczyk Ihosvany Garcia zmierzy się z aktualnym mistrzem Egiptu w wadze super średniej – Nabilem Zakym. Obaj zawodnicy szczycą się nieskazitelnym rekordem zawodowym, co dodaje dodatkowego smaczku tej egzotycznej jak na polskie warunki konfrontacji. W Węgierskiej Górce swoje umiejętności, jakimi błysnął w Gdańsku, ponownie zaprezentuje Konrad Kaczmarkiewicz. Tym razem jego rywalem będzie Gruzin Iago Gedenidze.

9 października do ringu ponownie wejdzie też Kewin Gibas, który odniósł zwycięstwo w swoim debiucie na sierpniowej gali PBP. Jego rywalem będzie inny uczestnik tamtego wydarzenia, Kamil Zychiewicz. Niko Zdunowski oraz Gracjan Królikowski, których sierpniowe starcie zakończyło się remisem, tym razem walczyć będą w osobnych pojedynkach. Rywalem pierwszego z nich będzie Ukrainiec Oleksandr Mohilat. Drugi z wymienionych zmierzy się zaś z Grzegorzem Radtke. Na karcie walk drugiej gali Polsat Boxing Promotions znalazł się również Arkadiusz Zając, dla którego starcie z Patrykiem Burkiciakiem będzie zawodowym debiutem i jednocześnie pojedynkiem o kontrakt z Polsat Boxing Promotions. Dodatkową atrakcją dla widzów gali w Węgierskiej Górce będzie występ muzyczny dwóch raperów, zaśpiewają Kukon oraz OKI.

Transmisja gali Polsat Boxing Promotions dostępna będzie w sobotę 9 października na antenie Polsatu Sport Fight w godzinach 19:00 – 20:00. Następnie wydarzenie oglądać będzie można w Polsacie Sport Extra oraz w ogólnodostępnym Super Polsacie. Pojedynki skomentują Andrzej Kostyra i Przemysław Saleta.

Polsat Boxing Promotions to nowy projekt na polskiej scenie pięściarskiej, który po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w maju bieżącego roku. Twórcy PBP zapowiedzieli, że ich celem jest odbudowa potencjału krajowego boksu zawodowego i olimpijskiego, poprzez wyszukiwanie talentów i całościową opiekę nad ich karierami.

Karta walk Polsat Boxing Promotions:

Ihosvany Garcia vs Nabil Zaky

Konrad Kaczmarkiewicz vs Iago Gedenidze

Kewin Gibas vs Kamil Zychiewicz

Niko Zdunowski vs Oleksandr Mohilat

Gracjan Królikowski vs Grzegorz Radtke

Transmisja gali Polsat Boxing Promotions dostępna będzie w sobotę w Polsacie Sport Fight, Polsacie Sport Extra oraz Super Polsacie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *