MediaTVPZapowiedzi TV

Gala TOTUS TUUS w TVP2

Już w sobotę, 15 października o godz. 16:00 w Dwójce transmisja z uroczystej Gali wręczenia Nagród TOTUS TUUS, za działalność na rzecz podniesienia wartości i godności człowieka. Galę uświetnią występy polskich artystów m.in. Jana Traczyka, Andrzeja Lamperta czy Olgi Szomańskiej.

 

W niedzielę, 16 października pod hasłem „Blask prawdy” odbędzie się XXII Dzień Papieski. Jest już tradycją, że co roku Dzień Papieski poprzedza Gala wręczenia Nagród Totus Tuus na Zamku Królewskim w Warszawie. Nagrody TOTUS TUUS to najwybitniejsze katolickie odznaczenia przyznawane osobom i instytucjom, których działalność przyczynia się do podniesienia wartości i godności człowieka.

Gala wyłoni i przybliży sylwetki laureatów, a nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach: promocja godności człowieka, praca charytatywna i edukacyjno–wychowawcza, osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej, propagowanie nauczania Jana Pawła II oraz TOTUS TUUS medialny im. bp. Jana Chrapka. Zostanie też przyznana nagroda specjalna. Laureatów spośród zgłoszonych kandydatów wybierają specjalnie powołane Kapituły Nagrody Totus Tuus.

Galę uświetnią występy polskich artystów, którzy wykonają specjalnie dobrane utwory w nowych aranżacjach i kameralnym wykonaniu. W tym roku na scenie zobaczymy: Olgę Szomańską, Andrzeja Lamperta, Basię Giewont i Janka Traczyka – laureata nagrody publiczności koncertu Debiuty 2021 w Opolu. Artyści zaśpiewają w towarzystwie tria kameralnego pod kierownictwem muzycznym Jacka Subociałło. Wykonają oni 6 utworów nawiązujących swym przesłaniem do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego: To Ty, Okno Julii, Moje uwielbienie, Nadzieja moja, Nie bój się, Niebieski młyn. Galę poprowadzą: Paulina Guzik i Grzegorz Miśtal.

fot. PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *