Gala Tymex Boxing Night 12 w TVP Sport i TVPSPORT.PL

Nie zwalniamy, jeśli chodzi o boks w Telewizji Polskiej. Już w ten piątek odbędzie się gala Tymex Boxing Night 12 w Pionkach. Podczas tej imprezy dojdzie do długo wyczekiwanego pojedynku przez kibiców tej dyscypliny. Kamil Bodzioch zmierzy się z Marcinem Siwym. W walce wieczoru wystąpi Damian Wrzesiński.

 

Za nami już premierowa gala MB Boxing Night w TVP Sport. W Arłamowie m.in. Robert Parzęczewski (24-1, 16 KO) pokonał na punkty Bośniaka Sladana Janjanina.

W najbliższy piątek 10 lipca zostanie przeprowadzona za to pierwsza gala Tymex Boxing Night na antenach Telewizji Polskiej. Początek transmisji w TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz aplikacji mobilnej o godz. 19:05. Walki skomentuje duet: Sebastian Szczęsny oraz Grzegorz Proksa.

Tej walki polscy kibice boksu od dawna domagali się w mediach społecznościowych. Pomysłodawcą pojedynku był anonimowy kibic, z którym wywiad przeprowadził dziennikarz tvpsport.pl Rafał Mandes.

29-letni Marcin Siwy to bardziej doświadczony z dwójki pięściarzy, legitymizujący się bilansem (20-0, 8 KO). Młodszy równo o pięć lat Kamil Bodzioch również jest niepokonany na zawodowym ringu (6-0, 2 KO).

– Tak się moja kariera na profesjonalnych ringach układała, że nie miałem okazji walczyć z żadnym rodakiem. Teraz nadarzyła się okazja, kibice chcieli tego pojedynku, promotorzy przekazali mi informację, a ja od razu się zgodziłem. Wiem, że sympatycy pięściarstwa czekają na walki polsko-polskie w królewskiej kategoriipowiedział Siwy przed najbliższą walką.

– Co do mojej walki z Kamilem Bodziochem, nawet nie spodziewałem się, że będzie takie zainteresowanie kibicówdodał.

TBN 12. Walka wieczoru Damian Wrzesiński – Wenezuelczyk Otto Gamez

Oczywiście starcia Bodziocha z Siwym to nie będzie jedyne ciekawe wydarzenie podczas piątkowej gali. W walce wieczoru Damian Wrzesiński (19-1-2, 5 KO) zmierzy się z Wenezuelczykiem Otto Gamezem (19-2, 14 KO). Mistrz Polski w wadze lekkiej jest niepokonany od trzech lat.

Wcześniej dojdzie m.in. do pojedynków Tomasza Gromadzkiego (10-3, 3 KO) ze Stanisławem Gibadło (bilans 3-0 w kategorii superśredniej) czy rewanżowa walka między Saszą Sidorenko oraz Kariną Kopińską .

Gala Tymex Boxing Night 12 w Pionkach (m.in. walka Siwy – Bodzioch) – szczegóły transmisji

Kiedy: piątek 10 lipca

Gdzie: TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz aplikacja mobilnej

Transmisja: od godz. 19:05

Komentatorzy: Sebastian Szczęsny i Grzegorz Proksa

Prowadzący studio: Piotr Jagiełło

Goście/eksperci: Maciej Miszkiń

Reporter: Bogusław Solecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *