Sport w TVTVP

Gala Tymex Boxing Night 18 w Obornikach w TVP Sport

Już w piątek w Obornikach zostanie przeprowadzona gala z czołowymi polskimi pięściarzami. W walce wieczoru Robert Parzęczewski zmierzy się z niepokonanym na zawodowym ringu Niemcem Sahanem Aybay’em.

 

Ten weekend zapowiada się niezwykle ciekawie dla kibiców boksu. W sobotę w Londynie dojdzie do bardzo ciekawie zapowiadającego się pojedynku Anthony Joshua vs Aleksander Usyk. Dzień wcześniej zapraszamy na galę w naszym kraju, gdzie także nie powinno zabraknąć emocji.

Tymex Boxing Night wraca na antenę Telewizji Polskiej po pięciu miesiącach. 17. edycja tej gali niestety zakończyła się porażką Damiana Wrzesińskiego w najważniejszym starciu. Teraz zobaczymy na ringu innego czołowego polskiego pięściarza.

W walce wieczoru wystąpi Robert Parzęczewski (26-2, 16 KO). Po niespodziewanej porażce w ubiegłym roku z Sherzodem Husanovem, wrócił do wygrania w marcu. Pokonał Argentyńczyka Facundo Nicolasa Galovara.

Teraz przed nim trudny pojedynek. Sahan Aybay (10-0, 8 KO) większość dotychczasowych pojedynków w karierze kończył przed czasem. Dla Niemca będzie to pierwszy występ od półtora roku, co miało związek z kłopotami zdrowotnymi.

Oczywiście nie będzie to jedyna walka tego dnia. To będzie specjalny występ dla Tomasza Nowickiego. W swoim dziesiątym pojedynku niepokonany dotąd Polak skrzyżuje rękawice w swoim rodzinnym mieście z Kolumbijczykiem Joelem Julio, byłym pretendentem do tytułu mistrza świata.

Podczas gali zaprezentują się również m.in. Kamil Bodzioch czy znany z Gromdy Patryk Tołkaczewski. Sasha Sidorenko (9-0, 1 KO) zmierzy się z Serbką Jeleną Janicijević o tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej.

Tymex Boxing Night 18. Karta walk

Robert Parzęczewski vs Sahan Aybay

Tomasz Nowicki vs Joel Julio

Sasza Sidorenko vs Jelena Janicijević

Mateusz Rzadkosz vs Ivan Yukhta

Kamil Kużdzień vs Jose Luis Castillo

Kamil Bodzioch vs Remigiusz Smoliński

Patryk Tołkarzewski vs Michał Bołoz

Max Gibadło vs Wladymir Jaszyn

Gala boksu Tymex Boxing Night 18 w Obornikach. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy: piątek, 24 września

Gdzie transmisja: 19:50, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilnaSmart TV

Kto skomentuje: Sebastian Szczęsny, Piotr Jagiełło

Prowadząca studio: Sylwia Dekiert

Goście w studio: Janusz Pindera i Maciej Miszkiń

Reporterka: Aleksandra Pika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *