PolsatSport w TV

Gala UFC Fight Night: Holm – Aldana w Polsacie Sport

Dwa pojedynki kobiet w wadze koguciej powinny być ozdobą gali UFC Fight Night, która odbędzie się w nocy z 3 na 4 października na wyspie Yas w Abu Zabi. W walce wieczoru była mistrzyni Holly Holm zmierzy się z Meksykanką Irene Aldaną.

 

Starcie Amerykanki z Meksykanką było pierwotnie zaplanowane na 1 sierpnia, ale ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa u Aldany, zostało przesunięte w czasie. Szczęśliwie udało się wreszcie doprowadzić do walki, w przeciwieństwie do starcia Thiago Santosa z Gloverem Teixeirą. Brazylijczycy również mieli zmierzyć się na wyspie Yas, ale po wykryciu koronawirusa u Santosa, ciekawie zapowiadający się pojedynek ponownie nie doszedł do skutku.

Holm to była mistrzyni UFC, która zdetronizowała słynną Rondę Rousey w listopadzie 2015 roku. Błyskawicznie jednak straciła tytuł na rzecz Mieshy Tate, a w lipcu 2019 roku nieskutecznie próbowała go odzyskać z rąk Amandy Nunes. Po ostatniej wygranej z Raquel Pennington jest na drugim miejscu w rankingu UFC w wadze koguciej. Jej rywalka jest szósta po dwóch wygranych z rzędu.

Co ciekawe meksykańsko-amerykańskie starcie będzie głównym daniem wieczoru, mimo tego, że w Abu Zabi wystąpi zajmująca pierwsze miejsce w rankingu wagi koguciej Germaine De Randamie. Jej przeciwniczką będzie Julianna Peña, a ewentualne zwycięstwo może pomóc Holenderce odbudować się po porażce w mistrzowskiej walce z Nunes. De Randamie przegrała 14 grudnia z Brazylijką, która wciąż jest bezdyskusyjną królową kategorii koguciej.

Podczas gali na wyspie Yas dojdzie również do starcia w kategorii ciężkiej mężczyzn, w którym Yorgan de Castro stanie w szranki z Carlosem Felipe. Ten pierwszy miał zmierzyć się z Benem Sosolim, ale jego pierwotny rywal doznał kontuzji oka. Na karcie głównej znalazł się także pojedynek w wadze średniej pomiędzy Dequanem Townsendem, a Duško Todoroviciem.

Karta główna:

Holly Holm – Irene Aldana

Yorgan de Castro – Carlos Felipe

Germaine de Randamie – Julianna Peña

Dequan Townsend – Duško Todorović

Karta wstępna:

Kyler Phillips – Cameron Else

Carlos Condit – Court McGee

Charles Jourdain – Josh Culibao

Jordan Williams – Nassourdine Imavov

Loma Lookboonmee – Jinh Yu Frey

Casey Kenney – Heili Alateng

Luigi Vendramini – Jessin Ayari

Transmisja gali UFC Fight Night: Holm – Aldana od 04:30 w Polsacie Sport

fot. UFC/YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *