Gala UFC w Jacksonville w Polsacie Sport

Choć Jan Błachowicz jest zainteresowany tylko walką o pas mistrzowski, to rezultat jednego ze starć najbliższej gali UFC w Jacksonville może być dla niego istotny. Anthony Smith zmierzy się bowiem z Gloverem Teixeirą.

 

 

 

Rankingi UFC dla wielu bywają niezrozumiałe. W tym momencie Smith jest klasyfikowany na trzecim miejscu, a nad nim – nie licząc mistrza Jona Jonesa – znajdują się jeszcze Dominick Reyes oraz Thiago Santos. Wszyscy trzej mieli już okazję poznać siłę „Bonesa”, przegrywając z nim przez decyzję sędziów. Dlatego właśnie czwarty w rankingu Błachowicz uważa, że teraz przyszła jego kolej. Czy pozostali mają takie zdanie?

Nie do końca. Reyes i Santos zdążyli już wielokrotnie powiedzieć, że liczą na rewanż z Jonesem. Teraz jednak najwięcej do powiedzenia może mieć Smith – z prostego względu. Ma zaplanowaną walkę. W nocy ze środy na czwartek zmierzy się z Gloverem Teixerą. Wygrana w efektownym stylu może tylko go zachęcić do odważnej roboty medialnej w celu zwrócenia uwagi mistrza. Jones jednak od dawna jest za tym, by jego kolejnym rywalem był Błachowicz.

Smith na razie musi jednak wygrać z Teixeirą, by w ogóle myśleć o rewanżu. Z ostatnich dziewięciu pojedynków wygrał siedem, a w swoim ostatnim występie poradził sobie z faworyzowanym Alexandrem Gustafssonem, wysyłając Szweda na, prawdopodobnie tylko tymczasową, emeryturę. Wygrał w Sztokholmie przez poddanie w czwartej rundzie.

Brazylijczyk wygrał trzy ostatnie starcia i dość niespodziewanie może jeszcze namieszać w czołówce kategorii półciężkiej.

 

 

Transmisja gali UFC w Jacksonville od 3.00 w nocy ze środy na czwartek w Polsacie Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *