DVB-TMediaTVPZapowiedzi TV

Gala wręczenia nagród I Festiwalu Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”

W poniedziałek, 1 marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się uroczysta Gala, podczas której zostaną nagrodzone najlepsze produkcje I Festiwalu Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”. Wydarzenie będzie emitowane na stronie Festiwalu fkn.tvp.pl oraz w TVP1 i TVP Historia o godz. 21.55.

 

„Wolność kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem […]” to słowa utworu polskiego zespołu rockowego „Chłopcy z Placu Broni” pt. „Kocham wolność”, który tym razem w wykonaniu Natalii Sikory otworzy uroczystą Galę wręczenia nagród I Festiwalu Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”.

Wydarzenie przeniesie nas w atmosferę lat 70. i 80. i nawiąże do walczących o wolność robotników. Uroczystość, która odbędzie się w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, uświetnią ponadto występy Katarzyny Moś, Sebastiana Karpiela-Bułecki, zespołu Golec uOrkiestra oraz Janusza Radka.

Podczas Gali poznamy laureatów sześciu kategorii festiwalowych, spośród blisko 100 produkcji i koprodukcji tożsamościowych, wyprodukowanych w latach 2018-2020 przez Telewizję Polską. Zwycięzcy otrzymają nagrodę Złotego Ryngrafu. Dodatkowo Zarząd TVP przyzna nagrody specjalne, Platynowe Ryngrafy. Nagrody symbolizują pamięć o poległych bohaterach narodowych.

Galę emitowaną w poniedziałek, 1 marca na stronie Festiwalu fkn.tvp.pl oraz w TVP1 i TVP Historia o godz. 21.55 poprowadzą Agata Konarska i Tomasz Wolny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *