Gala z walką Canelo Alvarez – Danny Jacobs w Polsacie Sport

 Najbardziej lukratywna walka pięściarskiego roku odbędzie się już w najbliższy weekend. W nocy z soboty na niedzielę do ringu wejdą Canelo Alvarez (51-1-2, 35 KO) oraz Danny Jacobs (35-2, 29 KO). Stawką pojedynku będą pasy mistrzowskie IBF, WBA oraz WBC kategorii średniej.

 

Canelo Alvarez powraca do rywalizacji w kategorii średniej. W pierwszej obronie tytułów zdobytych w konfrontacji z Giennadijem Gołowkinem zmierzy się z Danielem Jacobsem. Czy wygrana w Las Vegas może rozpocząć drogę do trzeciej rywalizacji z Kazachem?

– Faworytem jest Alvarez, ale nikt o zdrowych zmysłach nie skreśla Amerykanina. Jeśli wygra Canelo, a tak prawdopodobnie się stanie, bo przy równych rundach będzie miał wsparcie, to we wrześniu lub później doczekamy się trzeciego starcia z Gołowkinem. Amerykanie lubią trylogię, a to jest najważniejszeocenia Janusz Pindera, ekspert Polsatu Sport.

Historia Daniela Jacobsa jest natomiast już materiałem gotowym na scenariusz filmowy. W 2011 roku zdiagnozowano u niego nowotwora kości. On nie tylko uporał się z problemami zdrowotnymi, ale wznowił karierę sportową. W 2017 roku otrzymał szansę walki o tytuł z Gołowkinem. Na kartach punktowych przegrał z Kazachem, ale pokazał się z bardzo dobrej strony. Po trzech zwycięstwach zmierzy się z kolejnym wielkim pięściarskiej świata – Canelo Alvarezem.

Kto wystąpi jeszcze podczas gali w Las Vegas?

Karta główna (3:00 – Polsat Sport):

Canelo Alvarez (51-1-2, 35 KO) – Danny Jacobs (35-2, 29 KO)
Vergil Ortiz Jr (12-0, 12 KO) – Mauricio Herrera (24-8, 7 KO)
Joseph Diaz Jr (28-1, 14 KO) – Freddy Fonseca (26-2-1, 17 KO)
Lamont Roach Jr (18-0-1, 7 KO) – Jonathan Oquendo (30-5, 19 KO)

Karta wstępna:

Sadam Ali – Anthony Young
John Ryder – Bilal Akkawy
Aram Avagyan – Francisco Esparza
Alexis Espino – Billy Wagner

Transmisja gali z walką Canelo Alvarez – Danny Jacobs w nocy z soboty na niedzielę od godziny 3:00 w Polsacie Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *