Gale Bellator MMA tylko w TVP Sport!

Bellator MMA znów dostępny dla polskich widzów. Telewizja Polska może z dumą potwierdzić, że nabyła prawa do transmisji gal drugiej największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie. Wszystkie tranmisje dostępne będą bez dodatkowych opłat, na otwartej antenie TVP Sport i w internecie.

 

Mieszane sztuki walki mają coraz mocniejszą pozycję w sportowej ramówce Telewizji Polskiej. Już od dawna na naszej antenie można oglądać gale Armia Fight Night czy One Championship. W kwietniu w ramówce TVP Sport zadebiutuje także Professional Fighters League (PFL), gdzie w turnieju wagi lekkiej o mistrzowski pas i milion dolarów powalczy Marcin Held. Teraz czas na kolejną dużą, międzynarodową organizację.

Bellator MMA to założona w 2008 roku przez Bjorna Rebneya federacja, która organizuje walki w okrągłej klatce. Obejmuje siedem kategorii wagowych dla mężczyzn i dwie dla kobiet. Zorganizowała już 255 gal, a najbliższa odbędzie się 9 kwietnia. Walką wieczoru będzie rewanż Ryana Badera z Lyoto Machidą.

Będzie to pojedynek, który zainauguruje Grand Prix wagi półciężkiej, na którym skupione będą oczy fanów MMA z całego świata. Ośmiu czołowych zawodników kategorii do 93 kg zestawiono w czterech parach ćwierćfinałowych. Już 7 maja, w ostatnim z ćwierćfinałów spotka się dwóch rywali dobrze znanym z UFC. Były pretendent do pasa wagi średniej UFC, Yoel Romero, zmierzy się z wracającym po dłuższej absencji Anthonym „Rumble” Johnsonem. To jedna z najciekawiej zapowiadających się walk w światowym MMA w 2021 roku, biorąc pod uwagę wszystkie organizacje.

Pod banderą Bellatora startuje obecnie wielu niezwykle utalentowanych zawodników MMA, jak i bardziej doświadczone legendy sportu. Do tej pierwszej grupy należy zaliczyć Patricio „Pitbulla” Freire, który w opinii wielu fanów jest obecnie najlepszym zawodnikiem wagi piórkowej na świecie. Jeszcze w tym roku „Pitbull” w finale Grand Prix zawalczy z niepokonanym i nieszablonowym AJ McKee.

Wśród doświadczonych ikon, które wciąż są zakontraktowane w Bellatorze, największe emocje może wzbudzać legendarny Fiodor Emelianenko. „The Last Emperor” chce stoczyć jeszcze ostatnią, pożegnalną walkę. Prezydent Scott Cooker zapowiada, że postara się doprowadzić do tego w 2021 roku w Rosji.

Gale Bellatora będziemy transmitować na otwartej antenie TVP Sport oraz na stronie TVPSPORT.PL i w naszej aplikacji mobilnej. Już zapraszamy na 16 kwietnia, gdy w walce wieczoru w Uncasville,Rosjanin Wadim Niemkow zmierzy się z Philem Davisem.

Bellator MMA 2021. Terminarz najbliższych gal

Bellator 256: Bader vs. Machida 2 (9 kwietnia)

Bellator 257: Nemkov vs. Davis 2 (16 kwietnia)

Bellator 258: Archuleta vs. Pettis (7 maja)

Bellator 259: Cyborg vs. Smith 2 (21 maja)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *