Prasa - Ksiązka

“Gazeta dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Szkoła mówi dość!!!” od “Gazety Wyborczej”

W poniedziałek 8 kwietnia br. w ponad 24 polskich miastach można otrzymać bezpłatną “Gazetę dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Szkoła mówi dość!!!”. Specjalne, 8-stronicowe wydanie, przygotowane przez redakcję “Gazety Wyborczej”, zawiera m.in. głosy poparcia dla postulatów nauczycieli, informatory dla rodziców oraz spis absurdów reformy edukacji. Gazeta jest też dostępna na Wyborcza.pl, a redakcja serwisu dodatkowo prowadzi relację na żywo poświęconą strajkowi, w której zbiera informacje z Warszawy i całej Polski.

 

W “Gazecie dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Szkoła mówi dość!!!” można też przeczytać, dlaczego estoński nauczyciel zarabia prawie dwa razy więcej niż polski oraz jak polskie szkoły nie radzą sobie z reformą. Wyjątkowa gazeta powstała w związku z rozpoczynającym się właśnie strajkiem nauczycieli w całej Polsce.

Bezpłatne egzemplarze wydania będą dostępne w ponad 24 miastach – m.in. w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Płocku, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Część z ponad 135-tysięcznego nakładu dotrze do szkół, a część będzie rozdawana na ulicach. Dystrybucję wydania przygotował zespół “Gazety Wyborczej”.

“Gazeta dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Szkoła mówi dość!!!” jest także dostępna w internecie na stronach Wyborcza.pl. Jej ukazanie się wspierają promocja w mediach społecznościowych i działania autopromocyjne “Gazety Wyborczej”.

Na Wyborcza.pl od poniedziałku, 8 kwietnia br. trwa też relacja na żywo “Wielki strajk nauczycieli”. Redaktorzy i dziennikarze “Gazety Wyborczej” zbierają w niej informacje o strajku z Warszawy i całej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *