Internet & Gry - Reklama

Gazeta.pl na Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

We wtorek, 2 kwietnia br. obchodzony będzie Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji na stronie głównej Gazeta.pl pojawią się materiały dotyczące spektrum zaburzeń autystycznych. Redakcja będzie również zachęcała internautów do wspierania Fundacji JiM, pomagającej osobom z autyzmem.

 

Wbrew obiegowym opiniom autyzm nie jest jednowymiarowy – jest to całe spektrum zaburzeń, na które według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia może cierpieć nawet 1 proc. populacji. Redakcja Gazeta.pl przyłączy się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, prezentując materiały na ten temat – użytkownicy portalu dowiedzą się m.in. jak osoby ze spektrum autyzmu odbierają świat, a także sprawdzą swoją wiedzę w quizie poświęconym temu zagadnieniu.
Redakcja będzie również zachęcała do pomocy osobom ze spektrum autyzmu poprzez wsparcie Fundacji JiM, której celem jest poprawa sytuacji osób z zaburzeniami autystycznymi. Organizacja  prowadzi Centrum Terapii, organizuje kampanie społeczne i wspiera rodziców dzieci z tego typu zaburzeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *