Internet & Gry - Reklama

Gazeta.pl patronem Outriders Festiwal

Po raz kolejny Gazeta.pl wspiera inicjatywę kolektywu reporterskiego Outriders – obejmuje patronatem Outriders Festiwal. Wydarzenie odbędzie się w innowacyjnej, internetowej formule w dniach 21 lutego – 7 marca br.

 

Tegoroczna edycja Outriders Festiwal to unikalne historie o najbardziej aktualnych sprawach współczesnego świata. W 15 specjalnie na to wydarzenie stworzonych wystąpieniach prelegenci pochylą się nad takimi kwestiami, jak wyzwania świadomego podróżowania, przyszłość projektowania przestrzeni miejskich, rola obywatelskiego nieposłuszeństwa, technologii i aktywizmu w budowaniu ruchów społecznych czy kulisy porozumień klimatycznych.

Festiwal to jednak nie tylko wystąpienia, ale także sesje Q&A oraz wspólna wirtualna przestrzeń, w której będzie można poznać prelegentów i podzielić wrażeniami z innymi uczestnikami imprezy.

– Świat staje na głowie. W życie wkradła się niepewność. Nie możemy podróżować, jak kiedyś. Nasza perspektywa bardzo zawęziła się do tu, teraz i pojutrze. Jednak wszyscy wiemy i czujemy, że zanim pójdziemy dalej, musimy spojrzeć na możliwe nowe rozwiązania. Podzielić się refleksjamizaprasza wszystkich na Outriders Festiwal Jakub Górnicki, współzałożyciel kolektywu reporterskiego.

Patronat Gazeta.pl nad Outriders Festiwal to kolejny element zaangażowania redakcji w istotne tematy. Zmiany społeczne, nowe perspektywy i zagrożenia klimatyczne to kwestie, które obecnie są szczególnie ważne, dlatego też w dniach poprzedzających wydarzenie na łamach Gazeta.pl ukażą się materiały z bohaterkami i bohaterami festiwalu. Portal będzie również promował otwarte sesje Q&A na stronie głównej, dodatkowo udostępniając link do rejestracji na wydarzenie.

– W Deklaracji Redakcyjnej na 2021 rok napisaliśmy, że stoimy na progu nowych czasów, które redefiniują dotychczasową “normalność” na niespotykaną dotąd skalę – mówi Rafał Madajczak, dyrektor kreatywny Gazeta.pl– Dlatego też nie mieliśmy wątpliwości, że tegoroczna edycja Outriders Festiwal – z uwagi na jej wyjątkowe tematy – jest bardzo istotna i chcemy być częścią tej dyskusji – dodaje.

Outriders Festiwal – Digital 2021

Gazeta.pl jest w czołówce największych polskich portali internetowych, a jej serwisy należą do wiodących w swoich kategoriach tematycznych. Prezentują użytkownikom różnorodne treści, m.in. artykuły oraz autorskie materiały wideo – dostępne także poprzez aplikacje na urządzenia mobilne. Według badania Mediapanel w styczniu 2021 r. serwisy grupy Gazeta.pl odwiedziło pond 18 mln użytkowników (real users), którzy wykonali 615,6 mln odsłon. Wśród najczęściej wybieranych serwisów znalazły się Wiadomosci.gazeta.plPlotek.plSport.plNext.gazeta.plMoto.pleDziecko.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *