Gazeta.pl ponownie gra dla WOŚP

Gazeta.pl już po raz trzeci wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i zrealizuje projekt #JedenDzieńDłużej. W jego ramach od 26 stycznia na stronach portalu pojawiają się materiały redakcyjne o aukcjach przedmiotów otrzymanych od polityków, gwiazd i artystów, z których dochód przekazany zostanie Orkiestrze.

 

– Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od lat rozgrzewa serca Polaków i udowadnia, że potrafimy się wspaniale jednoczyćmówi Rafał Madajczak, dyrektor kreatywny Gazeta.pl. – Także w Gazeta.pl chcemy wspierać tę wyjątkową inicjatywę, dokładając naszą cegiełkę do poprawy sytuacji w polskiej służbie zdrowia. Liczymy na to, że podobnie jak w ubiegłych latach aukcje realizowane w ramach projektu #JedenDzieńDłużej będą cieszyć się dużą popularnością i uda nam się zebrać jak najwięcej środków dla WOŚP dodaje Rafał Madajczak.

Projekt pod hasłem #JedenDzieńDłużej narodził się po tragicznych wydarzeniach, jakie rozegrały się podczas 27. Finału WOŚP w Gdańsku. Redakcja postanowiła wtedy dokończyć przerwaną zbiórkę Pawła Adamowicza, pokazując przy tym, co liczy się najbardziej – dobro, solidarność i wzajemne wsparcie. Te wartości wciąż przyświecają zespołowi Gazeta.pl, który dziś, 26 stycznia 2021 r. ruszył z kolejną edycją akcji.

Od tego dnia na łamach Gazeta.pl pojawiają się materiały redakcyjne zachęcające do wzięcia udziału w aukcjach odbywających się na Allegro.pl. Akcji towarzyszy specjalna skarbonka Gazeta.pl na Facebooku. Aukcje oraz skarbonka Gazeta.pl, zgodnie z hasłem akcji, zakończą się dzień po finale, czyli 1 lutego br.

Zaprzyjaźnieni z Gazeta.pl politycy, artyści, pisarze i gwiazdy przekazali przedmioty, które wesprą redakcyjną skarbonkę. Czytelnicy będą mogli wylicytować między innymi:

  • kolekcjonerski egzemplarz gry “CyberPunk 2077”,
  • diadem Ewy Bilan-Stoch z Gali Mistrzów Sportu,
  • pióro i egzemplarz Konstytucji RP od Marszałka Senatu – Tomasza Grodzkiego,
  • zakupy w butiku LaMania oraz kolację z Joanną Przetakiewicz,
  • udział w “metamorfozie” i sesję zdjęciowa oraz publikację sesji w serwisie Avanti24.pl od redakcji,
  • zaproszenie na próbę zespołu oraz spotkanie z muzykami z formacji Kwiat Jabłoni,
  • bluzę od Anji Rubik i Sexed.pl z limitowanej kolekcji przygotowanej przez Roberta Kutę na festiwal Audioriver,
  • ścieżkę dźwiękową z filmu „Sztuka kochania” oraz film ze specjalną dedykacją od Marii Sadowskiej,
  • książkę „Zero zahamowań” od Michała Rusinka ze specjalną dedykacją,
  • kurtkę Marii Peszek z jej trasy koncertowej z dedykacją,
  • książkę i płytę z autografem Marka Niedźwieckiego ze specjalną dedykacją dla zwycięzcy aukcji,
  • lekcję śpiewu i pisania piosenek z Bovską oraz płytę „Sorrento” z autografem artystki,
  • Winyl “Chrust” ze specjalną dedykacją od Igora Herbuta,
  • projekt łazienki wykonany przez Wioletę Bednarczyk od redakcji „Cztery Kąty”,
  • kurtkę Jana Borysewicza z zespołu Lady Pank,
 • książkę „Zmierzch demokracji” Anne Applebaum z dedykacją.

Aukcje można znaleźć na serwisie Allegro.pl w dedykowanej sekcji WOŚP. Akcja będzie także promowana na stronie głównej Gazeta.pl. 29. Finał WOŚP odbędzie się już 31 stycznia br., zebrane środki zostaną przekazane dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Akcja #JedenDzieńDłużej jest przykładem realizacji redakcyjnej deklaracji Gazeta.pl na 2021 rok, w której zespół portalu zobowiązał się do angażowania w sprawy ważne społecznie.

Gazeta.pl jest w czołówce największych polskich portali internetowych, a jej serwisy należą do wiodących w swoich kategoriach tematycznych. Prezentują użytkownikom różnorodne treści, m.in. artykuły oraz autorskie materiały wideo – dostępne także poprzez aplikacje na urządzenia mobilne. Wg badania Mediapanel w grudniu 2020 r. serwisy grupy Gazeta.pl odwiedziło 17,8 mln użytkowników (real users), którzy wykonali 555,7 mln odsłon. Wśród najczęściej wybieranych serwisów znalazły się Wiadomosci.gazeta.plPlotek.plSport.plNext.gazeta.plMoto.pleDziecko.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *