„Gazeta Wyborcza” o 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau

27 i 28 stycznia br., w związku z 75. rocznicą wyzwolenia Auschwitz-Birkenau w „Ale Historia” – tygodniku historycznym „Gazety Wyborczej” oraz we wtorkowym wydaniu dziennika ukażą się teksty o historii obozu oraz o obchodach rocznicy.

 

 

 

 

 

27 stycznia 1945 r. Armia Czerwona otworzyła bramy niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, w którym zginęło ponad milion ludzi. Tamtego dnia przebywało w nim ok. 7 tysięcy więźniów, którzy doczekali wyzwolenia.

W 75. rocznicę tego wydarzenia w „Ale Historia” – tygodniku historycznym „Gazety Wyborczej” – będzie można przeczytać m.in. rozmowę z prof. Klausem Bachmannem o tym, jak Niemcy rozliczali się z nazizmem oraz historię nadzorczyni Ravensbrück i Birkenau, którą więźniarki uratowały przed sądem.

We wtorkowym wydaniu „Gazety Wyborczej” zostaną przedstawione najważniejsze informacje dotyczące m.in. liczby deportowanych i zamordowanych w Auschwitz oraz historia tworzenia obozu przez nazistów.

W dodatku ukaże się też tekst Bartłomieja Kurasia o tym, co zobaczyli żołnierze Armii Czerwonej, którzy wyzwalali Auschwitz w styczniu 1945 r. Analizą i zwizualizowaniem danych zajął się dział danych „Gazety Wyborczej”.

„Gazetę Wyborczą” oraz specjalne wydanie „Ale Historii” wspiera kampania promocyjna prowadzona w radiu, autopromocja w papierowym wydaniu dziennika i serwisie  Wyborcza.pl i w mediach społecznościowych. Działania przygotował i zaplanował dział marketingu „Gazety Wyborczej”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *