„Giganci historii” w finale konkursu EBU Creative Forum (wideo)

Teleturniej TVP „Giganci historii” został zakwalifikowany przez Europejską Unię Nadawców do finału konkursu EBU Creative Forum. Format emitowany na antenie TVP Historia od 15 sierpnia 2020 r. powalczy o nagrodę w gronie najlepszych europejskich produkcji m.in. z Holandii, Danii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemiec i Norwegii. Ten prestiżowy europejski konkurs wyróżnia najbardziej innowacyjne formaty rozrywkowe i dokumentalne.

 

Teleturniej TVP Historia „Giganci historii” znalazł się wśród 17 europejskich produkcji w finale tegorocznej edycji konkursu EBU Creative Forum.

– Z wielką satysfakcją obserwuję, jak z każdym sezonem rośnie nie tylko widownia, ale i zainteresowanie uczestnictwem w programie. „Giganci historii” mają już liczną rzeszę fanów, którzy współtworzą ten format, układając pytania do jednej z rund programu. Teleturniej wiedzowy, który łączy edukację z rywalizacją okazał się strzałem w dziesiątkę i doskonale uzupełnił ofertę naszego kanału – mówi Piotr Legutko, redaktor naczelny TVP Historia.

Teleturniej Telewizji Polskiej to propozycja dla miłośników historii i osób szukających wartościowej rozrywki na wysokim poziomie. Jest to format, który łączy element wiedzowy z rywalizacją, a jego uczestnicy muszą wykazać się zarówno bogatą wiedzą historyczną, jak i refleksem. Teleturniej współtworzą uznani na rynku eksperci, a prowadzącymi są doceniani przez widzów Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski.

W ubiegłym roku w finale konkursu znalazł się format Telewizji Polskiej pt. „Ośmiu wspaniałych” – program prowadzony przez Martę Manowską, w którym samotni mężczyźni, by zbudować trwały i szczęśliwy związek, mierzyli się z własnymi słabościami. Z kolei w latach poprzednich jurorzy EBU Creative Forum docenili program popularnonaukowy „Sonda 2” oraz cykl przygotowany z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości „Pojedynki Stulecia”.

Konkurs EBU Creative Forum jest organizowany przez Europejską Unię Nadawców co roku. W ramach konkursu nagradzane są najbardziej kreatywne formaty telewizyjne oraz audycje ważne z punktu widzenia roli mediów publicznych — produkcje, które poruszają tematy rzadko podejmowane przez nadawców komercyjnych. Rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu nastąpi 29 września 2021 roku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *