"Głos seryjnego mordercy" na kanale CBS Reality

Praca śledczych jest niezwykle ciężka – zapewne jednym z najtrudniejszych jej aspektów jest słuchanie zeznań składanych przez bezwzględnych morderców. Seria dokumentalna „Głos seryjnego mordercy”, w której prawdziwe nagrania audio z przesłuchań skazanych później morderców połączone są z rewolucyjną technologią lip syncu pozwala widzowi na postawienie się na miejscu śledczych. Na poruszające odcinki serialu dokumentalnego – przedstawiającego m.in. nagrania Teda Bundy’ego oraz czternastolatki i jej chłopaka, którzy z zimną krwią zamordowali matkę i siostrę dziewczyny – kanał CBS Reality zaprasza od 7 stycznia, w każdą niedzielę o 22:00.

 
Gospodarz programu, profesor kryminologii David Wilson, w każdym odcinku przedstawi widzom sylwetkę jednego mordercy i wraz z ekspertem w dziedzinie psychologii przeanalizuje nagrania audio, na których zabójcy mówią o swoich czynach. Dzięki rewolucyjnej technologii lip syncu (komputerowego przekształcenia ruchu warg aktorów odgrywających role zabójców tak, aby były dokładnie zsynchronizowane z głosem zbrodniarzy z taśmy), i autentycznym nagraniom zeznań zbrodniarzy, widzowie będą mogli „wejść w buty” śledczych, którzy wysłuchiwali tych wstrząsających relacji.
W jednym z odcinków wysłuchamy nagrania zeznań Teda Bundy’ego – prawdopodobnie najsłynniejszego mordercy w historii, straconego na krześle elektrycznym w 1989 r. za pozbawienie życia 21 młodych kobiet. Bundy – elokwentny i czarujący psychopata – w nadziei na odroczenie wyroku śmierci nawiązał kontakt z detektywem Robertem Keppelem, obiecując mu, że opowie o swoich innych mordach – tych, które nie zostały mu udowodnione. Wstrząsające nagrania tych rozmów pozwalają wejrzeć w umysł narcystycznego potwora, który z emfazą opowiadał o dokonywanych przez siebie zabójstwach.
Inny z odcinków przedstawi kulisy sprawy, która w 2016 r. wstrząsnęła Wielką Brytanią. 14-letnia Kim Edwards wraz ze swoim chłopakiem – jej rówieśnikiem – zamordowali matkę oraz młodszą siostrę dziewczyny. Powodem zabójstwa, jak na przerażających nagraniach spokojnie wyjaśnia nastolatka, była dezaprobata matki wyrażana pod adresem Lucasa Markhama, chłopaka Kim. Po dokonaniu mordów para nastolatków spędziła ponad dobę w domu dziewczyny, oglądając cykl filmów „Zmierzch”, co skłoniło prasę do nadania im przydomku „Twilight Killers”.
Na premierowe odcinki 1. sezonu serialu dokumentalnego „Głos seryjnego mordercy”, będącego produkcją własną CBS Reality, zapraszamy od 7 stycznia, w każdą niedzielę o 22:00. Kontynuacja 1. sezonu i odcinki 2. sezonu w kolejnym miesiącu.
Lista odcinków 1. sezonu:
1. Robert Black został skazany za zamordowanie czterech młodych dziewcząt – istnieje jednak podejrzenie, że ofiar było znacznie więcej. W odcinku zaprezentowane zostaną niepublikowane nigdzie do tej pory nagrania zeznań sprawcy. Emisja: 7 stycznia.
2. W odcinku zaprezentowane zostaną zeznania dwojga 14-latków, Kim Edwards i Lucasa Markhama, zawierające szokujące usprawiedliwienia makabrycznej zbrodni: zamordowania matki i młodszej siostry Kim. Emisja: 14 stycznia.
3. Colin Ireland w ciągu dwóch tygodni zabił pięć osób. Policjanci, którzy wysłuchali jego zeznań, nigdy wcześniej nie spotkali się z tak zimnym, wyrachowanym mordercą.. Emisja: 21 stycznia.
4. Pielęgniarka Elizabeth Wettlaufer sama oddała się w ręce policji i przyznała się do zamordowania ośmiorga pacjentów za pomocą insuliny. Kobieta tłumaczyła śledczym, że do tych czynów popchnął ją Bóg. Emisja: 28 stycznia.
5. Ted Bundy w celi śmierci zgodził się na rozmowę z policyjnymi detektywami. Opowiedział o strasznych czynach, których się dopuścił, i o tym, ile kobiet naprawdę zginęło z jego ręki. Emisja: 4 lutego.
Lista odcinków 2. sezonu:
1. Dennis Nilsen zamordował 15 młodych mężczyzn. Ich ciała przechowywał przez dłuższy czas, a następnie rozczłonkowywał i spuszczał w toalecie. Emisja: 11 lutego.
2. Niewielu morderców podzieliło opinię publiczną tak, jak Aileen Wuornos, która zabiła sześciu mężczyzn. Emisja: 18 lutego.
3. W odcinku zaprezentowane zostaną nagrania zeznań dwóch brytyjskich seryjnych morderców, których dzieliło pokolenie, ale łączył wspólny cel: osiągnięcie sławy, której brakowało im w codziennym życiu. Emisja: 25 lutego.
4. Robert Pickton był hodowcą świń i milionerem mieszkającym w Kanadzie. Był też seryjnym zabójcą – sąd uznał go za winnego 26 morderstw. Emisja: 4 marca.
5. W odcinku zaprezentowane zostaną nagrania zeznań Gary’ego Leona Ridgwaya – amerykańskiego seryjnego mordercy znanego także jako „Green River Killer”. Emisja: 11 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *