„Godność, Pamięć, Solidarność” w TVP Polonia

W sobotę, 21 października 2017 r. w Ambasadzie RP w Paryżu nastąpi otwarcie konferencji pt. „Godność, Pamięć, Solidarność”, poświęconej procesowi obalania komunizmu w Polsce w latach osiemdziesiątych XX wieku. Już od poniedziałku zapraszamy do TVP Polonia na specjalne relacje z tego wydarzenia przygotowane przez korespondentkę Telewizji Polskiej – Dominikę Ćosić.

 

Poza wystąpieniami i przemówieniami gości honorowych w trakcie konferencji, zaplanowano również szereg wydarzeń upamiętniających te historyczne fakty, m.in.: pokaz filmu dokumentalnego wyprodukowanego przez Telewizję Polską – „Chodźcie z nami” w reż. Ewy Żmigrodzkiej i Krzysztofa Zwolińskiego, ukazującego sylwetki uczestników kontrpochodu pierwszomajowego z 1982 roku; pokaz zdjęć „Historia największego zrywu wolnościowego w stanie wojennym. Gdańsk, maj 1982 r.” autorstwa Stanisława Tomasza Bortkiewicza, uczestnika i świadka wydarzeń; recital fortepianowy w wykonaniu Berenice Degioanni (fortepian) i Zofii Wenclik (wiolonczela): Fryderyk Chopin, Introdukcja i Polonez C-dur op. 3; występ Chóru Polskiego: Pieśni patriotyczne i tradycyjne pieśni polskie i francuskie; spacer „Śladami obecności i działalności Polaków w Paryżu”; złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Issy-les-Moulineaux.

Organizatorami konferencji są: Stowarzyszenie „Godność”, Instytut Pamięci Narodowej, NSZZ „Solidarność”, Telewizja Polska S.A.

Na relacje z wydarzenia zapraszamy do TVP Polonia od poniedziałku, 23 października do czwartku, 26 października o godz. 21:35 (+ powt. o godz. 4:05 i następnego dnia o godz. 10:55).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *