Godzina „W” z minutą ciszy na 26. Pol’and’Rock Festival (wideo)

Trzeci dzień Najpiękniejszej Domówki Świata wciąż trwa. 1 sierpnia to ważny dzień dla całego polskiego społeczeństwa, również dla Fundacji WOŚP oraz uczestników Pol’and’Rock Festival, którzy jak co roku, o godzinie 17.00 uczcili pamięć powstańców.

 

Pamięci powstańców w festiwalowym studio

Od lat Godzina „W” jest ważnym momentem podczas Pol’and’Rock Festival. W tym roku nie mogło być inaczej, pomimo tego, że na kostrzyńskim polu nie odbywa się dzisiaj Festiwal. W końcu dla uczestników Festiwalu, wolność, tolerancja i wzajemny szacunek to oczywistość. Punktualnie o godzinie 17.00 uczczono minutą ciszy wszystkich tych, którzy walczyli o naszą wolność w Powstaniu Warszawskim.

Nie zabrakło archiwalnych materiałów z poprzednich lat, kiedy to kostrzyńskie pole zamierało na parę minut oraz dźwięku syren. Jurek Owsiak o godzinie 17.00 powiedział: „To jest ten moment, kiedy możemy powiedzieć całemu światu a zwłaszcza wszystkim Polakom, że w tej atmosferze radości, zabawy, także znajdujemy ten moment aby uczcić ten dzień i tą bardzo ważną chwilę. 76 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie.”

 

 

Godzina „W” podczas Najpiękniejszej Domówki Świata / fot. Grzegorz Adamek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *