Internet & Gry - Reklama

Graj, licytuj i pomagaj z Allegro dla WOŚP! (wideo)

Ulubione aukcje charytatywne Polaków wczoraj miały swoją premierę – już po raz dziewiętnasty. W serwisie aukcje.wosp.org.pl pojawiły się pierwsze aukcje, na rzeczyodserca.pl czekają ujmujące historie przedmiotów, a Wirtualna Puszka w aplikacji mobilnej Allegro jest gotowa na przyjęcie pierwszych wpłat. Środki zebrane podczas 27. Finału wyposażą specjalistyczne szpitale dziecięce w całej Polsce.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczyna grać w Internecie, mimo że do Finału pozostało jeszcze wiele tygodni. Od niemal dwóch dekad Polacy mogą wspierać WOŚP poprzez aukcje Allegro. Przez te lata licytacje stały się nieodłącznym elementem pozytywnego zamieszania wokół Orkiestry, a dochód ze wszystkich aukcji to ponad 52 miliony zł.

 Gramy z WOŚP od zawsze. Nigdy nie zapomnę naszego pierwszego spotkania z Jurkiem Owsiakiem. Był rok 1999, Internet w Polsce raczkował, a my chcieliśmy licytować przedmioty dla Orkiestry w sieci – mówi Krzysztof Śpiewek, CSR manager w Allegro. – Kto by pomyślał, że się uda. A dziś, po 19 latach, wciąż nam się to udaje. Polacy nie wyobrażają sobie Finału bez aukcji Allegro. Uważam, że na tym polega nasz sukces. Na naturalnym zaangażowaniu milionów klientów w pomaganie przez zakupy. Allegro nieustannie się rozwija, a my wciąż dbamy o to, by kupowało się łatwo i przyjemnie. Bo pomaganie jest dziecinne proste, jak mówi hasło tegorocznego Finału. W czasie ostatniej edycji wystawiono ponad 130 000 aukcji, w tym roku planujemy przewyższyć tę liczbę dodaje.

Aukcje.wosp.org.pl to wyjątkowa platforma. Wspólny cel  chęć pomocy potrzebującym łączy klientów i sprzedawców. Allegro i WOŚP dają internautom pełną dowolność pomocy.

– Forma wsparcia Orkiestry zależy wyłącznie od internautów. Można wystawić lub wylicytować przedmioty na aukcje.wosp.org.pl, można także wesprzeć WOŚP dowolną kwotą poprzez Wirtualną Puszkę dostępną na mobilnym Allegro mówi Małgorzata Patan, koordynator projektu Allegro dla WOŚP. – Wszystkie sposoby są dla klientów Allegro naturalne. Wykorzystujemy naszą technologię, by wspierać WOŚP i, jak widać, całkiem nam to wychodzi – dodaje.

To skala czyni Allegro dla WOŚP unikatowym

Rok temu, w dniu Finału, wystawiano nową aukcję co 9,8 sek. Oznacza to tysiące nowych przedmiotów, z każdej możliwej kategorii: dzieła sztuki, książki, przetwory, interesujące spotkania, znaczki biżuterie i inne.

– Gdyby nie wyobraźnia i kreatywność internautów, nie udałoby się rok temu uzyskać z aukcji 9 milionów złotych! mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP. Obok przedmiotów bardzo wartościowych, namacalnych, są też te zupełnie zwariowane, spontaniczne i pełne uroku. I bardzo często na finiszu tych właśnie licytacji są emocje, walka do samego końca i radość ze zwycięstwa. Klienci Allegro uczestniczący w aukcjach dla WOŚP nie tylko kupują najróżniejsze przedmioty, jest w tym też zaangażowanie, chęć pomocy i fantastyczne emocje związane z realizacją celu zbiórki dla ratowania zdrowia i życia dzieci w polskich szpitalach. I na końcu – wynik aukcji to bardzo ważna część ostatecznego rezultatu Finałupodsumowuje.

Warto pokazać prawdziwą wartość przedmiotu

Wystawianie przedmiotu to wyjątkowa forma wsparcia Orkiestry. Aby ułatwić wyróżnienie swojej aukcji, Allegro stworzyło rzeczyodserca.pl, prostą platformę do promowania aukcji za pomocą filmów. Wystarczy w krótkim materiale filmowym opowiedzieć historię przedmiotu i udowodnić, że wartość sentymentalna jest ważniejsza niż materialna. Dzięki temu z pozoru błahe przedmioty osiągają niebotyczne wartości na licytacjach. Rzeczy Od Serca zyskały szczególną sympatię wśród znanych i lubianych celebrytów. O przekazanych Rzeczach od Serca opowiadają artyści, sportowcy i blogerzy. Swoje aukcje wystawił już Jerzy Owsiak. Obok niego Rzeczy od Serca przekazali także Joanna Kulig, Małgorzata Kożuchowska, Szymon Majewski oraz Adam Bielecki.

Na szczególną uwagę zasługuje aukcja wystawiona przez Filipa Chajzera. To VW Golf, równolatek dziennikarza. Auto zostało pomalowane przez artystę Szymona Chwalisza, na historycznym, pierwszym festiwalu Pol’and’Rock i w dodatku w Strefie Allegro.

 

 

Pomoc poprzez technologię

Allegro razem ze swoimi klientami wspiera WOŚP wszystkimi dostępnymi narzędziami. Dlatego udostępnia swoją technologię z platformy charytatywni.allegro.pl na rzecz aukcje.wosp.org.pl. Charytatywni Allegro na co dzień pomagają fundacjom i stowarzyszeniom w zbieraniu środków na cele społeczne. Wspólnie z ponad 296 organizacjami zebraliśmy już 80 mln.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *