Grand PIK 2018 z Nagrodą Specjalną KRRiT

Rozstrzygnięto Międzynarodowy Konkurs Artystycznych Form Radiowych I Warsztaty Sztuki Radiowej „GRAND PiK 2018”.

Nagrodę Specjalną, ufundowaną przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, otrzymała pani Magdalena Grydniewskaz PR Lublin za utwór pt.: „Listy z Ravensbrück”.
Reportaż jest przejmującym świadectwem bohaterek Niepodległości – polskich harcerek, więźniarek z Ravensbruck.

Nagrodę Główną GRAND PiK 2018, ufundowaną przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Jury przyznało  pani Ewelinie Kosałce-Passia z PR Katowice za utwór pt. „Między schodami”, za precyzyjne skonstruowanie opowieści o historii, współczesności i człowieczeństwie.

Jury postanowiło przyznać Nagrodę im. Michała Jagodzińskiego, ufundowaną przez PR PiK, pani Aleksandrze Łapkiewicz-Kalinowskiejz Programu 2 PR za utwór pt. „Z obłokami grałem w karty”, za szczególne walory artystyczne, niekonwencjonalne pomysły i oryginalne rozwiązania formalne utworu.

Nagrodę Miasta Bydgoszcz, otrzymała Hanna Wilczyńska-Toczko z PR Gdańsk za utwór pt.„Dorota z Mątów – jedyna święta na Pomorzu”, opowiadający ośredniowiecznej świętej, która może być bliska współczesnemu człowiekowi.

Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego, przyznano Żanecie Walentyn z PR PiK za utwór pt. „Mamuma”, za stworzenie przejmującego portretu psychologicznego matki chorego dziecka z wykorzystaniem bogactwa środków radiowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *