Sport w TVViaplay

Grand Prix™ Japonii F1® oraz reportaż ‘Fabryka Mistrzów. Mercedes od Kulis’ na Viaplay!

Czas na kolejną odsłonę FIA Formula One World Championship® 2023! Szesnasta runda najszybszej serii wyścigowej świata odbywa się na legendarnym, japońskim torze Suzuka. Zdecydowanym faworytem rywalizacji pozostaje Max Verstappen. Przed tygodniem w Singapurze Holender zajął dopiero piąte miejsce. Było to o tyle zaskakujące, że w każdym z dotychczasowych wyścigów tego sezonu obrońca tytułu zawsze stawał na podium, w zdecydowanej większości przypadków na jego najwyższym stopniu.

 

Czy w Japonii mistrz wróci na zwycięski tor? Czy jego plany pokrzyżuje drugi z kierowców Red Bulla, Meksykanin Sergio Perez? Czy Ferrari ma realne szanse na drugi triumf z rzędu? Odpowiedź już w ten weekend tylko na Viaplay! Za komentarz podczas sobotnich kwalifikacji (godz. 8:00) oraz niedzielnego wyścigu o Grand Prix™ Japonii (godz. 7:00) odpowiadać będą Michał Gąsiorowski i Mikołaj Sokół.

Studio poprowadzi Aldona Marciniak, a jej gośćmi będą najlepsi dziennikarze i eksperci sportów motorowych w Polsce: Bartosz Budnik, Bartosz Pokrzywiński, Robert Smoczyński, Paweł Baran, Kamila Kotulska, Jan Olejniczak oraz Patryk Sokołowski – były inżynier aerodynamiki w zespołach F1® (m.in. McLaren Racing i Scuderia Ferrari).

O najbardziej emocjonujących pojedynkach, kontrowersjach, oczarowaniach, rozczarowaniach i technicznych innowacjach nasi eksperci oraz zaproszeni goście dyskutować będą w Magazynie F1, podsumowującym wydarzenia każdego Grand Prix™. Na najnowsze wydanie magazynu zapraszamy w poniedziałek, 25 września, o godz. 17:30. Wyniki Grand Prix™ Japonii analizować będą: Michał Gąsiorowski, Maciej Jermakow, Robert Smoczyński i Patryk Sokołowski.

Wszystkich fanów sportów motorowych zapraszamy również na niezwykły spacer po siedzibie Mercedesa! Jak osiem razy z rzędu wygrać mistrzostwo świata konstruktorów Formuły 1? Nikt w historii nie miał takiej serii jak Mercedes, a my weszliśmy z kamerą do fabryki ekipy w Brackley!

O tym jak na co dzień funkcjonuje ten perfekcyjny mechanizm Aldona Marciniak rozmawia m.in. z Toto Wolffem, dyrektorem generalnym i szefem zespołu Mercedes AMG Petronas Motorsport Formula One Team, oraz Mike’m Elliottem, dyrektorem technicznym zespołu i jednym z najlepszych specjalistów z zakresu aerodynamiki na świecie.

Reportaż ‘FABRYKA MISTRZÓW. MERCEDES OD KULIS’ jest już dostępny dla polskich widzów zarówno na platformie Viaplay oraz na kanale YouTube Viaplay Sport Polska! W dwa dni od premiery na YouTube materiał ma już 20 tysięcy wyświetleń.

 

 

foto. Viaplay Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *