Grudniowe miniseriale na CBS Europa

W grudniu kanał CBS Europa zaprasza widzów na premiery dwóch wyjątkowych i emocjonujących miniseriali. Na antenie pojawi się trzyodcinkowy dramat rodzinny „Mamo, wróć”, czyli historia o Marie i Gregu, małżeństwie z 19-letnim stażem i z trójką dzieci. Niespodziewanie Marie podejmuje decyzję o rozwodzie, burząc w ten sposób pozorny rodzinny spokój. Rozpoczyna się sądowa batalia o prawo do opieki nad dziećmi, ale też próba zrozumienia swoich emocji i nauka radzenia sobie z nimi. Natomiast „Rok za rokiem” to fascynujący, futurystyczny dramat opowiadający o tym, w jaki sposób Wielka Brytania powoli zmienia się w dyktaturę. Serial śledzi losy zwykłej, manchesterskiej rodziny na przestrzeni 15 lat dynamicznych przemian politycznych i społecznych. 1. odcinek serialu „Mamo, wróć” zostanie wyemitowany już 6 grudnia o 21:00, natomiast premiera „Rok za rokiem” odbędzie się 13 grudnia o 21:00.

 

Mamo, wróć
6 – 8 grudnia o 21:00
PREMIERA

Kameralny dramat rodzinny o zaskakującej sile wyrazu.

Po 19 latach związku Marie decyduje się na rozstanie z mężem. Jest znudzona małżeństwem
i postanawia „zacząć na nowo”. Greg nie może zrozumieć decyzji żony. Nie wszystko w ich życiu się układało, lecz jest przecież trójka dzieci.

Stopniowo poznajemy powody decyzji Marie, a także charaktery poszczególnych członków rodziny. Każde z nich przeżywa na swój sposób rozpad rodziny. Niebawem Marie i Greg spotkają się w sądzie, walcząc o prawo do dzieci.

Tytuł: Mamo, wróć (Come Home)
Produkcja: Wielka Brytania, 2018 rok
Reżyseria: Daniel Brocklehurst
Obsada: Paula Malcomson, Christopher Eccleston, Anthony Boyle, Brandon Brownlee, Darcey McNeeley, Lola Petticrew, Kerri Quinn, Rhys Dunlop, Patrick O’Kane

Rok za rokiem
13 – 15 grudnia o 21:00 i 22:05
PREMIERA

Fantastyka wyjątkowo bliska, czyli manchesterska rodzina i zmieniający się świat…

Rok 2019. Vivian Rook, bizneswoman z ambicjami politycznymi, wywołuje skandal swoimi bezpośrednimi sądami wygłoszonymi w telewizyjnym programie. Gdy elity są oburzone, zwykli ludzie zachwycają się szczerością aspirującej polityczki.

Tymczasem pochodząca z Manchesteru rodzina Lyonsów świętuje narodziny dziecka Rosie – jednej z czwórki rodzeństwa wychowanego przez babcię Muriel. Wkrótce poznajemy losy członków tej zwyczajnej rodziny żyjącej w świecie niebezpiecznie zmierzającym do dyktatury.

Tytuł: Rok za rokiem (Years and Years)
Produkcja: Wielka Brytania/USA, 2019 rok
Reżyseria: Russell T. Davies
Obsada: Russell Tovey, Rory Kinnear, T’Nia Miller, Ruth Madeley, Anne Reid, Jessica Hynes, Emma Thompson, Dino Fetscher, Maxim Baldry, Lydia West, Jade Alleyne, Sharon Duncan-Brewster

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *