MediaZapowiedzi TV

Grudzień na kanałach z portfolio BBC Studios

Grudzień 2021 roku to przede wszystkim propozycje programowe kanałów BBC First, BBC Brit HD, BBC Earth HD, BBC Lifestyle HD oraz BBC CBeebies.

 

 

 

London Kills
(London Kills)
Od wtorku 21 grudnia, godz. 21:25
Sezon 2 (5 odcinków)

Drugi sezon mrocznego serialu kryminalnego o detektywach z elitarnego oddziału śledczego londyńskiej policji. W nowych odcinkach na wyjaśnienie czeka wiele zagadkowych morderstw. Odnalezienie szczątków studenta rzuca podejrzenie na jego współlokatorów, którzy zacierali ślady prawdopodobnie aż przez rok. Wyzwaniem okazuje się również sprawa pewnego ośmiolatka, który zgłasza morderstwo na policyjny telefon alarmowy. Zaniepokojeni śledczy dążą do jak najszybszego wyjaśnienia zagadki.

Morderstwa w Midsomer
(Midsomer Murders)
Od czwartku 9 grudnia, godz. 20:30
Sezon 22 (4 odcinków)

Na pozór sielskie życie mieszkańców malowniczych miasteczek hrabstwa Midsomer zakłócają okrutne zbrodnie. Śledztwa w tych sprawach od lat prowadzi nadinspektor Barnaby, a wspiera go sierżant Winter.

W 22. sezonie detektywi będą musieli wykazać się dociekliwością. Lokalny fotograf wygra konkurs na miejską opowieść i niespodziewanie zyska ogromną popularność. Wkrótce stworzona przez niego fikcja stanie się rzeczywistością i dojdzie do zagadkowego morderstwa. Niewiele później Barnaby i Winter będą musieli namierzyć śmiertelnie niebezpiecznego truciciela na wieczorku organizowanym przez producenta ekskluzywnych gier planszowych.

Wina
(Guilt)
Od soboty 4 grudnia, godz. 22:30
Sezon 1 (4 odcinki)

Opowieść o dwóch braciach, Maksie i Jake’u, którzy pewnej nocy śmiertelnie potrącają starszego człowieka na jednej z ulic Edynburga. Od tej chwili grunt pod ich nogami staje się grząski niczym ruchome piaski. Tragedia eskaluje i pociąga za sobą ciąg nieprzewidywalnych koszmarnych zdarzeń.

Ten pełen zaskakujących zwrotów akcji oraz czarnego humoru dramat jest stylistycznie bliski mieszance „Fargo”, „Breaking Bad” oraz „Trainspotting”. Jeden fałszywy ruch bohaterów na początku fabuły stawia ich w sytuacji, której nie da się naprawić, a ich lęki oraz desperackie działania tylko pogarszają sprawę. Twórcy zapraszają widzów do aktywnej refleksji nad tym, co bohaterowie mogliby zrobić inaczej. To opowieść o trudnych wyborach moralnych, poczuciu winy wynikającym z niewłaściwie podjętych decyzji oraz poszukiwaniu prawdy.

Ktoś z nas
(One of Us)
Od piątku 24 grudnia, godz. 22:30
Sezon 1 (4 odcinki)

Grace Douglas i Adam Elliot dorastali po sąsiedzku na szkockiej wsi. Z czasem ich przyjaźń przerodziła się w miłość. Jednak wkrótce po weselu ich plany na wspólne życie zostały brutalnie przerwane. Zabójstwo nowożeńców wstrząsa życiem ich zwaśnionych rodzin, które teraz wspólnie przeżywają żałobę oraz gniew. Na wieść o pojawieniu się mordercy, podejmują decyzję, która na zawsze odmieni ich losy. Podążając obraną ścieżką, daleko za sobą pozostawiają moralność. Dramatyczna śmierć Grace i Adama okazuje się początkiem niebezpiecznej podróży.

 

 

Wszechświat
(Universe)
Od poniedziałku 13 grudnia, godz. 19:55
Sezon 1 (5 odcinków)

Kosmos to bezkresna scena, na której rozgrywają się spektakularne widowiska. W rolach głównych występują planety, gwiazdy i czarne dziury większe niż miliard słońc. Każda z nich skrywa fascynującą historię. Odkrywa je dla nas profesor Brian Cox. Z nim w roli przewodnika ruszamy w międzygwiezdną podróż do miejsc, o których istnieniu ludzkość dowiedziała się zaledwie dziesięć lat temu. Profesor objaśnia pełen dramaturgii proces narodzin gwiazdy, opowiada o supermasywnej czarnej dziurze poruszającej się z niesamowitą prędkością i obrazowo przedstawia chaos powstały w wyniku zderzenia dwóch galaktyk.

Historia wszechświata zapisana jest w ciałach niebieskich, których losy nierozerwalnie splecione są z naszymi.

W okowach mrozu
(Life Below Zero)
Od wtorku 14 grudnia, godz. 21:55
Sezon 9 (16 odcinków)

Dziewiąty sezon fascynującego serialu dokumentalnego rejestrującego codzienne zmagania śmiałków zamieszkujących różne rejony Alaski. Przed mieszkańcami czterech domostw kolejne trudy życia w mroźnym klimacie oraz walka o przetrwanie zimnej, ciemnej i długiej zimy.

Położonyw USA stan Alaska charakteryzuje najbardziej surowy klimat na świecie. Temperatury tutaj spadają do zagrażających ludzkiemu życiu -62 stopni Celsjusza. Skazani na izolację mieszkańcy tego regionu wykazują się wyjątkowym hartem ducha.

Weterynarze w Arktyce
(Arctic Vets)
Od czwartku 9 grudnia, godz. 19:55
Sezon 1 (10 odcinków)

Bez względu na to, czy ratują dzikiego niedźwiedzia polarnego, czy w szpitalnych warunkach opatrują ranę lisa, zespół weterynarzy z Arktyki zrobi wszystko, by ocalić chore oraz ranne zwierzęta bieguna północnego.

W tej serii dr Chris rusza do kanadyjskiej prowincji Manitoba na ratunek dzikiemu niedźwiedziowi polarnemu. Zespół weterynarzy usuwa również torbiel z oka lisa polarnego, a dr Whitney opatruje głębokie zadrapania foki o imieniu Emil.

Mroczne dzieje starożytnego Egiptu
(Ancient Egypt’s Darkest Hour)
Od środy 15 grudnia, godz. 19:55
Sezon 1 (2 odcinki)

Cztery tysiące lat temu miał miejsce jeden z największych kryzysów najwspanialszej wówczas na świecie cywilizacji starożytnego Egiptu.Jest to jedna z największych zagadek historii. Co spowodowało upadek pierwszych Faraonów?

Nigdy nie otwierana piramida, szkielety okaleczonych ludzi oraz śnieg na Kilimandżaro mogą stanowić cenne wskazówki, które doprowadzą nas do prawdy. Ekipa filmowa dołącza do grupy archeologów, którzy wchodzą do piramidy faraona Pepiego II, za rządów którego doszło do kryzysu. Wnętrze grobowca wypełniają hieroglify oraz nietypowa architektura, która wiele mówi na temat ostatnich dni władcy i jego królestwa. Poznajemy historię słabnącej pozycji faraona, zmian klimatycznych oraz wojny domowej, w wyniku której doszło do upadku państwa. Dowiadujemy się też, jak z chaosu ogarniającego kraj nad Nilem wyłoniła się nieznana postać, która zapoczątkowała kolejny, wspaniały okres w dziejach.

Najzdrowsza dieta świata
(The World’s Best Diet)
Od wtorku 28 grudnia, godz. 23:00
Sezon 1 (2 odcinki)

Jimmy Doherty i Kate Quilton badają nawyki żywieniowe ludzi z różnych zakątków świata. Sprawdzają, jak zmieniły się one w ostatnich czasach. Z pomocą najbieglejszych ekspertów w dziedzinie dietetyki przygotowują także ranking pięćdziesięciu najlepszych i najgorszych diet świata. Prowadzący odwiedzają dziewięć krajów, w każdym z nich zadając serię istotnych pytań.

Dlaczego na Wyspach Marshalla żyje największy na świecie odsetek cukrzyków? Czy dieta mieszkańców małej wioski na włoskiej prowincji kryje w sobie klucz do długowieczności?
Jimmy i Kate zaglądają do wielu kuchni, aby dowiedzieć się, co jedzą członkowie różnych społeczności. Analizują skutki stosowania niewłaściwej diety i sprawdzają, w jaki sposób pożywienie może pozytywnie wpływać na zdrowie nasze i naszych rodzin.

 

 

Top Gear
(Top Gear)
Od niedzieli 5 grudnia, godz. 22:00
Sezon 31 (6 odcinków)

Top Gear wraca na antenę BBC Brit. Na 31. sezon największego na świecie motoryzacyjnego show zapraszają Chris Harris oraz towarzyszący mu mistrz krykieta Freddie Flintoff i komik Paddy McGuiness. Nie zapominajmy o dobrze już znanym organom ścigania tajemniczym kierowcy. Ubiera się wyłącznie na biało i ukrywa pod pseudonimem „The Stig”. Ekipa staje przed największymi wyzwaniami w swojej karierze i wystawia się na najcięższe próby. Nikt inny nie traktuje testowania samochodów tak poważnie jak prowadzący Top Gear! Może dlatego, że przed podpisaniem umów nie przeczytali dokładnie paragrafów zapisanych drobnym druczkiem?

Dziesięć błędów
(Ten Mistakes)
Od czwartku 16 grudnia, godz. 22:30
Sezon 1 (5 odcinków)

Powody wielu dramatycznych katastrof współczesnego świata? Szereg niedopatrzeń, przeoczeń, błędów projektowych oraz niedoszacowań.

Katastrofa niemieckiego sterowca Hindenburg, wybuch na platformie wiertniczej Deepwater Horizon, zabójstwo prezydenta JFK, zamach na World Trade Center – te i wiele innych dramatycznych zdarzeń ma wspólny mianownik. Były wynikiem serii błędów.

W każdym z odcinków programu przeanalizowano jedną z katastrof i wyjaśniono, jak do niej doszło. Często okazuje się, że fatalne zakończenie miało swój początek już na desce kreślarskiej i nikt temu nie zapobiegł aż do momentu katastrofy. W programie zamieszczono wiele wywiadów oraz analiz odtajnionych dokumentów.

Ludzie, czy już się boicie?
(Are You Scared Yet, Human?)
Środa 15 grudnia, godz. 22:30

Sztuczna inteligencja bez wątpienia zmienia nasz świat. Dzięki niej mamy na przykład liczne usprawnienia w terapii nowotworów i technologię wirtualnego asystenta Amazon Alexa. Lecz specjaliści z Doliny Krzemowej mają coraz więcej obaw dotyczących przyszłości, która obecnie jest projektowana. Brad Smith, szef Microsoftu, uważa, że scenariusz napisany przez George’a Orwella w „Roku 1984″ może ziścić się do 2024 r. Dziennikarze śledczy BBC ustalili, że chińska policja wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do orzekania, czy podejrzani zeznają zgodnie z prawdą. Ponadto Państwo Środka oficjalnie zadeklarowało, że do 2030 roku zostanie światową potęgą w dziedzinie sztucznej inteligencji, uruchamiając tym samym wyścig ze Stanami Zjednoczonymi. Oba kraje wydają kosmiczne sumy na nowe technologie związane z S.I., m.in. autonomiczną broń.

Sztuczna inteligencja może być dla ludzkości przepustką do nowego złotego wieku, ale eksperci coraz częściej ostrzegają przed przerażającym scenariuszem, w którym tracimy kontrolę nad technologią. Trzeba przyznać, że to dość przerażająca perspektywa…

Top Gear
(Top Gear)
Od poniedziałku 13 grudnia, godz. 06:00

W grudniu wrzucamy wsteczny i ruszamy do początków „Top Geara”, a dokładnie do drugiego sezonu programu. A w nim: młodzi (niegdyś) wyjadacze świata motoryzacji – Jeremy Clarkson, James May oraz Richard Hammond a także niesamowite wyczyny kaskaderskie, oszałamiające prędkości i zwariowane przygody.

Trio prezenterów, przy skromnym wsparciu Stiga, bez politycznej poprawności, szczerze i dowcipnie testuje samochody, dociskając gaz do dechy. Jeśli szukasz programu, z którego dowiesz się, jaka jest pojemność bagażnika, spokojnie szukaj dalej.

„Top Gear” to pełen humoru, dystansu i pasji program, w którym nie ma nudnych statystyk i ciągnących się w nieskończoność dyskusji o wałkach rozrządu. Zamiast tego proponujemy stronniczo podawane informacje ze świata motoryzacji oraz rozrywkę w dobrym stylu.

Tajne wojny w kosmosie
(Space War Secrets)
Środa 22 grudnia, godz. 22:30

Od dziesięcioleci światowi przywódcy i generałowie wojskowi snuli plany zmilitaryzowania przestrzeni kosmicznej. Obecnie nowoczesne technologie umożliwiają wprowadzenie tych planów w życie. Program poświęcony jest pracy naukowców oraz inżynierów próbujących przenieść działania wojenne do przestrzeni kosmicznej.

Lasery oraz inne typy kosmicznego uzbrojenia mają nieograniczone możliwości i ogromny zasięg, ale mogą też powodować gigantyczne zniszczenia. Twórcy programu opowiadają o odbywającym się obecnie tajnym wyścigu zbrojeń oraz zaciekłej rywalizacji mocarstw, które chcą zbudować pierwszą bazę na Księżycu.

 

 

Wielkie projekty
(Grand Designs)
Od poniedziałku 27 grudnia, godz. 19:50
Sezon 13 (7 odcinków)

Projektant i znawca architektury Kevin McCloud odwiedza kolejnych śmiałków, którzy zdecydowali się zbudować domy według własnych, często kontrowersyjnych, projektów. Przygląda się prowadzonemu przez Gwyn i Kate ambitnemu projektowi renowacji i rozbudowy kina z lat dwudziestych w Thorne.

Czy bez gruntownej wiedzy z zakresu budownictwa, za to z dużym zapasem betonu, uda im się przekształcić zrujnowany budynek w przytulny dom? Kevin odwiedza także Jonathana Brooma i jego żonę Deborah, którzy chcą spełnić swoje marzenie i stworzyć miniaturową wersję rezydencji w stylu Hollywood. Choć znaleźli działkę w północnym Londynie, wciąż napotykają problemy.

Dekady Diany
(Diana’s Decades)
Od czwartku 30 grudnia, godz. 20:55
Sezon 1 (3 odcinków)

Spojrzenie na niesamowita metamorfozę Diany. Z nieśmiałej dziewczyny z wyższych sfer i skromnej panny młodej rzadko przemawiającej publicznie zmieniła się ona w księżną Walii oraz pewną siebie ambasadorkę osób chorych na AIDS.

Z czasem zyskała także miano ikony stylu i stała się jedną z najczęściej fotografowanych kobiet na świecie.

Najdroższy dom w Wielkiej Brytanii
(Britain’s Most Expensive Home)
Czwartek 23 grudnia, godz. 17:55
Sezon 1 (1 odcinków)

A look at the progress of the later stages of the construction of Britain’s most expensive home, owned by tycoon John Caudwell. The mega-mansion has eight floors, 15 bedrooms, a 120-capacity ballroom, a Thai-themed dining room with a river running through it and an indoor swimming pool with a volcanic lava installation to name just a few of the home’s extravagant features.

Hotel dla sławnych i bogatych
(A Hotel for the Super Rich and Famous)
Od piątku 24 grudnia, godz. 17:5
Sezon 1 (2 odcinków)

Istniejący od 7 lat hotel Corinthia to jeden z najbardziej luksusowych pięciogwiazdkowych hoteli na świecie, położony w samym sercu Londynu, gdzie panuje ostra konkurencja w branży. Hotel przyciąga uwagę gwiazd i osobowości ze świata show-biznesu, które szukają luksusu i są w stanie zapłacić dziesiątki tysięcy funtów za noc.

Program podąża za doświadczonym managerem Thomasem Kochsem, który dba o wyjątkowo wysoki standard zapewnianych tu usług i zadowolenie bogatej oraz wpływowej klienteli.
Twórcy dokumentu wchodzą na zaplecze, by pokazać niedostępne na co dzień kulisy. W pierwszym odcinku podglądamy, jak Thomas Kochs organizuje wystawną powitalną herbatkę dla hotelowych gości – celebrytów z pierwszych stron gazet, wśród których jest m.in. znany piosenkarz i producent will.i.am.

Najbardziej luksusowe…
(World’s Most Luxurious)
Od niedzieli 26 grudnia, godz. 17:55
Sezon 1 (6 odcinków)

Witaj w świecie przyjemności, luksusu, wygody i piękna. Oto ulubione gadżety i zabawki najmożniejszych tego świata. Uwaga, bardzo łatwo się do nich przyzwyczaić. Prezentujemy oszałamiające hotele, rezydencje, samochody, pociągi, superjachty oraz prywatne odrzutowce. Każdy z odcinków serii poświęcony jest innej dziedzinie luksusu.

W programie także spotkania z ludźmi, którzy potrafią zapewnić tak wysoki poziom życia, oraz z tymi, którzy chętnie płacą zań bajońskie sumy.

 

 

Piotruś Królik
(Peter Rabbit)
Od poniedziałku 6 grudnia, godz. 16:50
Sezon 1 (53 odcinków)

Perypetie niesfornego i ciekawskiego królika Piotrusia, który poznaje świat w towarzystwie swoich przyjaciół i chce być dobrym królikiem, tak jak jego zmarły tata.

Mała kuchnia świata
(My World Kitchen)
Piątek 24 grudnia, godz. 12:30
Sezon 4 (15 odcinków)

Młodzi kucharze z różnych zakątków świata przygotowują dania charakterystyczne dla regionu, z którego pochodzą. Na degustację zapraszane są dzieci z innych krajów, a gospodarz opowiada o obyczajach związanych z potrawą i jej tajemniczych składnikach.

Blue
(Bluey)
Piątek 24 grudnia, godz. 06:05
Sezon 1 (52 odcinków)

Serial animowany o nowoczesnej rodzinie oraz cudownym wpływie wyobraźni na rozwój dzieci. Sześcioletnia Blue, suczka australijskiej rasy blue heeler, mieszka z młodszą siostrą Bingo oraz rodzicami. Dziewczynki uwielbiają urozmaicać sobie codzienność fascynującymi przygodami. Wymyślają kreatywne zabawy, w które włączają całą rodzinę.

Nadeszły Święta, więc pora pobawić się w „Mikołaja Werandziaka”! Tata i dzieci po kryjomu zostawiają sobie nawzajem podarunki. Jednak Blue jest obrażona na kuzynkę Stopkę i postanawia nie dać jej prezentu. Wówczas rodzice tłumaczą, że prezenty nie mogą być motywacją do bycia grzecznym. Dobrym należy być na co dzień, nie tylko od święta.

Gwiazdka u Tosi i Tymka
(Topsy and Tim Christmas Special)
Piątek 24 grudnia, godz. 08:20

Jest wigilia Bożego Narodzenia. Tosia i Tymek kończą przystrajać choinkę. Bardzo to lubią. Uwielbiają także szykować prezenty dla mamy i taty, wygłupiać się w salonie oraz rozwieszać świąteczne skarpety na prezenty. Przed zaśnięciem bliźnięta wyglądają przez okno i wypatrują Świętego Mikołaja.

JoJo i Babcia: Gwiazdka
(JoJo & Gran Gran Christmas Special)
Piątek 24 grudnia, godz. 07:35
Sezon 1 (1 odcinków)

Święta Bożego Narodzenia nie mogą odbyć się bez pięknie udekorowanej choinki. 4-letnia Jojo oraz jej mądra Babcia wybierają się więc na poszukiwania doskonałego drzewka. Okazuje się, że znalezienie odpowiedniego wcale nie jest takie łatwe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *