Grudzień na kanale CBS Europa

W grudniu CBS Europa zaprasza również na wyjątkowe spotkania filmowe w ramach cyklu „Sobotnia premiera filmowa”. Miłośnicy dobrego kina będą mieli okazję zobaczyć cztery premiery, a wśród nich między innymi: biograficzny obraz „Malcolm X” czy komedię romantyczną „Pokojówka na Manhattanie”.

 

Również w tym miesiącu z okazji Świąt Bożego Narodzenia, na widzów czeka specjalny cykl „Gwiazdy na Gwiazdkę”, w ramach którego zaprezentowane zostaną najlepsze filmy z gwiazdami kina w rolach głównych. Na ekranie pojawią się między innymi: Renee Zellweger, Catherine Zeta-Jones i Richard Gere w musicalu „Chicago”, Meryl Streep i Robert De Niro w filmie „Zakochać się”, czy Louise de Funès w tytułowej roli w komedii „Żandarm i kosmici”.

Świąteczne dzwonki

1 grudnia o 19:05

Występują: Anne Heche, Courtney Jines, David Doty, Joel Steingold

Życie rodziny Byrne’ów naznaczone jest tragedią. Po śmierci żony, Christy Byrne sam wychowuje dwójkę dzieci: nastolatka Danny’ego oraz jego młodszą siostrę, Bridget. Mężczyzna prowadzi świąteczny biznes – hoduje i sprzedaje mieszkańcom Nowego Jorku świąteczne choinki. Przy tym zajęciu pomagają mu także dzieciaki. Jednak burzliwie dojrzewający Danny zaczyna być rozdrażniony rządami nadopiekuńczego ojca. Podczas wizyty w Nowym Jorku młodzieniec trafia do galerii sztuki, w której pracuje Catherine. Kobieta mimo sukcesu zawodowego jest osobą samotną i nieufną. Danny, który pasjonuje się fotografią, pokazuje jej swoje zdjęcia. Widać, że nastolatek ma talent. Pewnego dnia chłopak postanawia spróbować życia na własną rękę w Nowym Jorku. Christy jest zrozpaczony zniknięciem syna. Zaczyna poszukiwania, które będą także początkiem bliższej znajomości z Catherine.

Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/swiateczne-dzwonki

Była sobie gwiazdka

2 grudnia o 19:10

Występują: Arturo Gil, Douglas Campbell, James Kirk

Zbliża się Gwiazdka, jednak na Biegunie Północnym sprawy nie zmierzają w dobrym kierunku… Święty Mikołaj jest zmęczony swoją pracą, lecz przede wszystkim — niegrzecznymi dziećmi. Dlatego porzuca dotychczasowe zajęcie. Z jego decyzją nie zgadza się młodsza córka Kristen. Kobieta zawiera umowę z ojcem, że przemieni dwójkę nieznośnych dzieciaków z jego listy na grzeczne dzieci. Tak trafia do domu Billa Morgana, samotnie wychowującego Brittany
i Kayle’a.

Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/byla-sobie-gwiazdka

O chłopcu, który kochał Boże Narodzenie

8 grudnia o 19:10

Występują: Vanessa Williams, Charlie Murphy, Cicely Tyson

Tony Parks jest muzykiem jazzowym. Razem z żoną Lynette pragną adoptować małego Reggiego. Zbliża się Boże Narodzenie i chłopiec czuje się szczęśliwy w nowym domu. Widzi to również pracownica socjalna Etta. Jednak Lynette ginie w wypadku. Opieka społeczna ma wątpliwości, czy Tony poradzi sobie samotnie wychowując chłopca.

Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/chlopcu-ktory-kochal-boze-narodzenie

Prezent na Święta

9 grudnia o 19:15

Występują: Peter Falk, David Calderisi, David Cubitt

Zbliża się Boże Narodzenie i w Bay City panuje przedświąteczna atmosfera. Fotograf Noah robi zdjęcie starszego pana i mężczyzny z psem. Po opublikowaniu fotografii w lokalnej gazecie okazuje się, że staruszek zniknął. Natomiast w tajemniczym mężczyźnie, nazwanym John Christmas, pielęgniarka Kathleen rozpoznaje swojego zaginionego 25 lat temu brata strażaka. Z pomocą Noah kobieta pragnie odnaleźć Hanka. Wspiera ich Max, który podaje się za bożonarodzeniowego anioła.

Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/prezent-swieta 

Kolęda primadonny

15 grudnia o 19:15

Występują: Amanda Brugel, Amy Sloan, Brian McNamara

Ebony Scrooge jest piosenkarką uwielbianą przez publiczność. Jednak poza sceną kobieta terroryzuje swoich współpracowników, co najbardziej dotkliwie odczuwa jej menedżer Bob. Tuż przed Bożym Narodzeniem u Ebony pojawia się jej zmarła tragicznie koleżanka
z zespołu, która nie tylko wspomina minione czasy, ale i uprzedza divę, że w wigilijny wieczór przeszłość, teraźniejszość i przyszłość pokażą jej trzy Duchy Bożego Narodzenia.

Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/koleda-primadonny

Żona dla Mikołaja
16 grudnia o 19:25
PREMIERA
22 grudnia o 19:25

Występują: Steve Guttenberg, Crystal Bernard, Dominic Scott Kay

Nadszedł czas, kiedy Święty Mikołaj postanowił przejść na emeryturę i przekazać obowiązki synowi, Nickowi. Ten jednak nie jest jeszcze do tego gotowy: nie ustatkował się, nie ma nawet stałej partnerki. Ale nie ma też wyboru i musi znaleźć Panią Mikołajową przed Gwiazdką. Kiedy już wybrano trzy kandydatki na żonę, Nick niespodziewanie zakochuje się w Beth z Los Angeles.

Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/zona-dla-mikolaja

Poznaj rodziców Mikołaja
23 grudnia o 19:05
PREMIERA

Występują: Steve Guttenberg, Crystal Bernard, Dominic Scott Kay

Mija rok odkąd Beth poznała Nicka. Zbliża się Boże Narodzenie
i następca Świętego Mikołaja musi być oficjalnie żonaty, aby pełnić swoje obowiązki. Choć plan, by pobrać się w Wigilię jest piękny i romantyczny, to Beth z przerażeniem odkrywa, że raczej niewykonalny… Ktoś musi ją wesprzeć w przygotowaniach, a żaden organizator wesel nie jest dostępny. Za namową Jake’a, Beth decyduje się poprosić o pomoc swoją matkę, Joannę. Wyniosła i zamożna kobieta niechętnie patrzy na wybranka córki i przyszłego ojczyma swojego wnuka. Sprawy nie ułatwia ciągłe tajemnicze znikanie Nicka, który stara się pogodzić ślub z obowiązkami na Biegunie Północnym. Beth czuje się przytłoczona wywieraną z każdej strony presją, nie wie, jak zakomunikować matce prawdę o Nicku, a w dodatku w rodzinnej posiadłości zjawiają się jej przyszli teściowie…

Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/poznaj-rodzicow-mikolaja

Sobotnia premiera filmowa

Cztery premiery filmowe w każdą grudniową sobotę o 21:00

Pokojówka na Manhattanie
1 grudnia

Występują: Jennifer Lopez, Ralph Fiennes, Natasha Richardson

Marisa Ventura jest zmagającą się z codziennymi problemami samotną matką, która pracuje w eleganckim hotelu na Manhattanie i marzy o lepszym życiu dla siebie i swojego syna. Pewnego dnia spotyka przystojnego dziedzica politycznej dynastii, któremu wydaje się, że Marisa jest gościem hotelu. Po czarującym wieczorze zakochują się w sobie do szaleństwa. Jednak, gdy na jaw wychodzi prawdziwa tożsamość Marisy, między dwojgiem zakochanych pojawiają się różnice, które mogą ich rozdzielić.

Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/pokojowka-manhattanie

Malcolm X
8 grudnia

Występują: Denzel Washington, Angela Bassett, Spike Lee

Odkąd Malcolm X zaistniał w świadomości amerykańskiego społeczeństwa, wyrażając radykalną perspektywę stosunków rasowychi statusu Afroamerykanów, krajobraz amerykańskiej polityki społecznej zmienił się na zawsze. Fascynujące życie tego wizjonerskiego przywódcy przeniósł na ekran Spike Lee, a w postać Malcolma wcielił się Denzel Washington.

Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/malcolm-x 

Małolaty u Taty
15 grudnia

Występują: Eddie Murphy, Regina King, Jeff Garlin, Steve Zahn

Dwaj pracownicy agencji reklamowej tracą pracę i zmuszeni są zająć się dziećmi, jednak nie stać ich na posyłanie pociech do prestiżowego przedszkola. Bezrobotni panowie wpadają na świetny pomysł. Postanawiają połączyć nowe obowiązki z pracą zarobkową – otwierają przedszkole.

Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/malolaty-u-taty

Dwóch gniewnych ludzi
22 grudnia

Występują: Adam Sandler, Jack Nicholson, Marisa Tomei

Po tym, jak niewielkie nieporozumienie na pokładzie samolotu wymyka się spod kontroli i przeradza się w karczemną awanturę, nieśmiały biznesmen Dave Buznik zostaje skazany przez sąd na przymusową terapię radzenia sobie z gniewem.  Tak się składa, że ma ją prowadzić doktor Buddy Rydel, który był świadkiem całego incydentu w samolocie. Niekonwencjonalne metody Buddy’ego sieją spustoszenie w życiu Dave’a.

Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/dwoch-gniewnych-ludzi 

Gwiazdy na Gwiazdkę

Żandarm i kosmici
24 grudnia o 21:00

Występują: Louis de Funès, Michel Galabru, Guy Grosso, Michel Modo, Maurice Risch, France Rumilly, Jean-Pierre Rambal 

W Saint-Tropez ląduje statek kosmitów. Miejscowi żandarmi szybko orientują się, że przybysze z kosmosu potrafią przybierać postaci napotkanych Ziemian. Szczególnie przypadają im do gustu przedstawiciele żandarmerii. Ciąg zabawnych perypetii związany jest
z poszukiwaniem metody umożliwiającej odróżnienie intruzów od prawdziwych żandarmów…

Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/zandarm-kosmici

Dwóch gniewnych ludzi
24 grudnia o 22:50

Występują: Adam Sandler, Jack Nicholson, Marisa Tomei

Po tym, jak niewielkie nieporozumienie na pokładzie samolotu wymyka się spod kontroli i przeradza się w karczemną awanturę, nieśmiały biznesmen Dave Buznik zostaje skazany przez sąd na przymusową terapię radzenia sobie z gniewem.  Tak się składa, że ma ją prowadzić doktor Buddy Rydel, który był świadkiem całego incydentu w samolocie. Niekonwencjonalne metody Buddy’ego sieją spustoszenie w życiu Dave’a.

Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/dwoch-gniewnych-ludzi

Zakochać się
25 grudnia o 21:00
PREMIERA

Występują: Meryl Streep, Robert De Niro, Harvey Keitel

Robert De Niro i Meryl Streep pierwszy raz od czasu „Łowcy jeleni” pojawiają się razem na ekranie. W filmie „Zakochać się” wcielają się w role Franka Raftisa i Molly Gilmore, dwojga zwykłych ludzi, którzy po raz pierwszy spotykają się przez przypadek, a potem kontynuują znajomość już z wyboru. Jest tylko jedna rzecz, która stoi na przeszkodzie nowo odkrytej, intensywnej miłości między Frankiem a Molly. Oboje są w związkach małżeńskich!

Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/zakochac-sie

Pokojówka na Manhattanie

25 grudnia o 23:05

Występują: Jennifer Lopez, Ralph Fiennes, Natasha Richardson

Marisa Ventura jest zmagającą się z codziennymi problemami samotną matką, która pracuje w eleganckim hotelu na Manhattanie i marzy o lepszym życiu dla siebie i swojego syna. Pewnego dnia spotyka przystojnego dziedzica politycznej dynastii, któremu wydaje się, że Marisa jest gościem hotelu. Po czarującym wieczorze zakochują się w sobie do szaleństwa. Jednak, gdy na jaw wychodzi prawdziwa tożsamość Marisy, między dwojgiem zakochanych pojawiają się różnice, które mogą ich rozdzielić.

Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/pokojowka-manhattanie

Alex i Emma   
26 grudnia o 21:00

Występują: Luke Wilson, Kate Hudson, Sophie Marceau

Alex jest pisarzem, którego problemy z weną i hazardem wpędziły w kłopoty. Aby spłacić grożących mu śmiercią wierzycieli, Alex musi ukończyć pisanie powieści w ciągu trzydziestu dni. Zatrudnia Emmę, stenografistkę, która ma mu pomóc w pisaniu. Gdy Alex zaczyna dyktować jej swoją romantyczną opowieść o miłosnym trójkącie, urocza, ale nieco uparta Emma ma coś do powiedzenia na temat każdego zwrotu akcji w jego opowieści. Jej irytujące uwagi zaczynają mieć wpływ nie tylko na powstającą książkę, ale także na samego Alexa. Wkrótce życie zaczyna naśladować sztukę, a sztuka życie.

Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/alex-emma

Chicago
26 grudnia o 22:55

Występują: Renee Zellweger, Catherine Zeta-Jones, Richard Gere

Wszyscy kochają legendy, lecz w Chicago jest miejsce tylko dla jednej. Velma Kelley (Catherine Zeta-Jones) to błyszcząca w świetle reflektorów gwiazda klubu nocnego. Kiedy zabija swojego męża, trafia do najbardziej znanego w Chicago więzienia dla morderców. Decyduje się na zatrudnienie najlepszego prawnika w mieście, Billy’ego Flynna (Richard Gere), i zostaje okrzyknięta najsłynniejszą morderczynią, co tylko podnosi jej gwiazdorski status.

Opis filmu: http://www.cbseuropa.eu/chicago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *